Първа радост за Локо през сезона! Страхотна игра срещу Монтана
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:50 / 12.08.2016Коментари (3)7367
Локомотив Пловдив постигна първата си победа през новия сезон в Първа професионална лига. Черно-белите удариха Монтана с 3:0 в двубой от 3-ия кръг, който се игра на градския стадион в Ловеч. Дани Кики (16), Бирсент Карагарен (39) и Мартин Камбуров (63-дузпа) се разписаха за пловдивчани.

"Смърфовете" освен отлична резултатност, показаха и страхотна игра за удоволствие на 100-ина техни привърженици по трибуните. Така възпитаниците на треньора Илиан Илиев продължават без загуба в първенството и имат вече актив от 5 точки.

Още в 6-ата минута Дани Кики се измъкна между двама защитници и бе спрян в наказателното поле от вратаря Христо Иванов, но съдията Ангел Ангелов не пожела да отсъди дузпа.

Десет минути по-късно Дани Кики вече имаше късмет и успя да открие резултата. Той получи топката след центриране от дясно на Георги Вълчев и с плътен шут по земя с левия крак прати топката в мрежата за 0:1. При изстрела обаче Кики получи травма и б

е сменен принудително в началото на второто полувреме.

В 31-ата минута Иван Иванов от домакините шутира от движение, но топката срещна гредата зад Илко Пиргов.

В 39-ата минута  Бирсент Карагарен удвои преднината на Локо. Ясин Амрауи центрира перфектно в пеналта, където Карагарен финтира един защитник и техничто насочи топката в долния десен ъгъл на вратаря на Монтана за 0:2.

В началото на втората част домакините удариха за втори път гредата, този път след шут на Маркиньос.

В 63-ата минута бившият играч на Локо Николай Чипев игра с ръка в наказателното поле и Ангел Ангелов отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе капитанът Мартин Камбуров, фиксирайки крайното 0:3.

Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Димитър Везалов, Ясин Амрауи, Георги Вълчев (77- Ванчо Траянов), Мартин Райнов, Веселин Марчев (82- Димо Бакалов), Бирсент Карагарен, Дани Кики (46- Парвиз Умарбаев), Мартин Камбуров.