Спортните новини: Днес (20) | Вчера (28)
Марица първо губи, след това печели служебно
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:14 / 29.07.2016Коментари (0)1797
© ВК Марица
1:1 победи е резултатът в премерата между Божур волей (Божурище) и Марица (Пловдив), отложена от четвъртия кръг на Национална отборна лига 2016 по плажен волейбол за жени, след първия състезателен ден на пясъчния корт Спорт волей бийч.

Домакините спечелиха първия мач, но загубиха служебно втория и не добавиха пункт към актива си. Благодарение на служебната си победа гостенките от Пловдив вече имат 15 пункта и излязоха начело във временното класиране.

Първата двойка на Божур волей - Павлина Дачева & Милена Костова, успя да надделее над втората двойка на Марица - Симона Николова & Йоана Николова, с 2:1 (21:18, 14:21, 15:10) след 57 минути игра. Първият гейм бе най-оспорван, а балансът в резултата се запази до средата на частта, когато домакините успяха да натрупат известен аванс и да го запазят до крайното 21:18.

И вторият гейм започна равностойно, но след 14:14 момичетата на треньора Владимир Котев направиха седем поредни точки и изравниха резултата. В тайбрека Дачева & Костова показаха повече хладнокръвие, наложиха превес и не изпуснаха възможността да запишат победа след 15:10.

Поради недостатъчно налични състезателки, картотекирани в отбора на Божур волей, Мария Аладжова остана без партньорка за мач №2 и домакините го загубиха със служебно 0:2 (0:21, 0:21).

Все пак екипа на Божур волей облече некартотекираната Паолина Желева и заедно с Аладжова изигра демонстрационен мач с първата двойка на Марица - Теодора Симеонова & Дани Найденова. Четирите състезателки зарадваха зрителите по трибуните с атрактивен и оспорван двубой, завършил при 2:0 (24:22, 21:19) за Аладжова & Желева.

Вместо с мач №3, който също ще бъде записан като служебна победа за Марица, вторият състезателен ден от премерата в петък вечер ще започне с демонстрационен двубой, като от 18:00 часа в спортния парк на Божурище Аладжова & Желева ще срещнат Николова & Николова от Марица. След това ще се изиграе и официалният мач №4, в който Дачева & Костова ще премерят сили със Симеонова & Найденова.