Класика за Локо в Турция, таджикският Меси с първи гол
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:42 / 17.07.2016Коментари (3)5047
Бирсент Карагарен вкара два гола, но единият бе отменен заради спорна засада
Локо (Пд) победи отбора на Ал Фейсали (Саудитска Арабия) с 3:0 в предпоследната си контрола от лагера в Турция. Мачът бе предвиден за 18:30 часа, но заради гъстата мъгла започна с 25 минути закъснение. Бирсент Карагарен (8), Парвизджон Умарбаев (70) и Димо Бакалов (90) се разписаха за "смърфовете", а още едно попадение на Карагарен бе отменено.

Още в 8-ата минута черно-белите откриха резултата. Точен бе Бирсент Карагарен, който се разписа с фронтален удар малко преди дъгата на наказателното поле - 1:0.

Две минути по-късно скоростна атака на Локо завърши с удар на Аймен Суда, но вратарят спаси.

Черно-белите владееха повече топката през първото полувреме, като футболистите на Ал Фейсали отправиха първия си удар едва в 30-ата минута.

В самия край на полувремето Бирсент Карагарен вкара фамозен гол със задна ножица. Попадението обаче бе отменено заради доста спорна засада.

Локо удвои резултата в 70-ата минута, като голмайстор стана Парвизджон Умарбаев. Таджикският Меси прокара хладнокръвно топката покрай вратаря на арабите. Това бе първо попадение за 22-годишният атакуващ халф с екипа на черно-белите.

В последната минута Локо вкара трети гол. Димо Бакалов със силен и прецизен удар остави безпомощен вратаря на Ал Фейсали, фиксирайки крайното 3:0.

Ясин Ел Харуби, Ясин Амрауи, Георги Вълчев, Марков, Димитър Велковски, Бирсент Карагарен, Умарбаев, Стефан Йефтоски, Димо Бакалов, Иван Колев (46- Жак Пехливанов), Аймен Суда (46- Георги Чукалов).