Тунизиец избухна с два гола за Локо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:16 / 11.07.2016Коментари (1)5504
Аймен Суда вкара първите си два гола с екипа на Локо (Пд)
Локо (Пд) завърши 2:2 срещу румънския Конкордия в третата си контрола от подготвителния лагер в Турция. Спарингът се игра на един от терените на комплекс "Грийн Парк Картепе", където черно-белите са отседнали.

В герой за "смърфовете" се превърна тунизиецът Аймен Суда, който влезе като резерва през второто полувреме и отбеляза два гола.

Нападателят, за чието привличане на Лаута Plovdiv24.bg първи информира, откри резултата в 56-ата минута.

Силен удар от фаул на Симеон Райков бе последван от спасяване на вратаря на Конкордия. Аймен Суда се оказа на правилното място успя и вкара избитата от стража топка за 1:0.

Десет минути по-късно румънците успяха да изравнят. Силен удар на нападателя на Конкордия остави безпомощен Любенов, който въпреки плонжа, не можа да опази вратата си суха.

В 70-ата минута Локо отново поведе в резултата, като точен пак бе Аймен Суда. Ванчо Траянов и Чукалов матираха двама защитници, след което Чукалов подаде на Аймен Суда, който реализира втория си гол в мача за 2:1.

Четири минути преди края на контролата Конкордия вкара втори гол за окончателното 2:2.

Това бе първо реми за пловдивчани в Турция. Възпитаниците на Илиан Илиев разгромиха сборна камерунска формация от свободни агенти с 5:0, а след това загубиха от иранския Сиях Ямеган с 0:2, припомня Plovdiv24.bg.