Иван Стоянов отново герой за Ботев, "канарите" удариха втория отбор на ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:49 / 09.07.2016Коментари (2)6244
Наско Милев вкара първия гол за Ботев
Ботев (Пд) победи втория отбор на ЦСКА с 4:2 в четвъртата си контрола от началото на подготовката. Мачът се игра на стадиона в Трявна, където жълто-черните са на лагер. Наско Милев и на два пъти Иван Стоянов бяха точни за канарите, а веднъж защитник на ЦСКА си вкара автогол.

Старши треньорът Николай Костов започна мача с младоци, които имат сравнително малък опит в професионалния футбол, а след 60-ата минута в игра влязоха повечето от т.нар. титуляри.

Още в 9-ата минута пловдивчани поведоха чрез Наско Милев. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря и стреля в долния ляв ъгъл за 1:0.

Само две минути по-късно обаче ЦСКА изравни. Павел Головодов пробва силен шут, който изненада вратаря Мартин Димитров, пращайки топката в горния десен ъгъл на неговата врата - 1:1.

В 15-ата минута младите "армейци" бяха много близо до ново попадение. При една тяхна атака страничният съдия вдигна флага за засада, но главният остави играта да продължи, след което Головодов изпрати топката в страничния стълб.

В 22-ата минута дошлият именно от ЦСКА Милен Кикарин отправи удар от границата на наказателното поле, но вратарят на "армейците" спаси.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Румен Руменов бе изведен зад защитата на "жълто-черните" прати топката в мрежата за 1:2.

До края на полувремето Ботев пропусна две изгодни възможности за изравняване на резултата. Първо Наско Милев опита удар с глава след центриране отдясно, но топката срещна тялото на защитник. Милев направи опит за добавка, но вратарят успя да стигне преди него до топката и да избие.

В 40-ата минута "канарчетата" направиха много добра комбинация между Апостолов и Кутев. Последният бе изведен на стрелкова позиция в наказателното поле, но точно преди да шутира, се подхлъзна и пропусна отличен шанс за изравнителен гол.

Все пак в 53-ата минута Ботев стигна до равенство, макар и с известна доза късмет. След центриране на Даниел Кутев защитник на ЦСКА засече топката в собствената си мрежа за 2:2.

От 60-ата минута на терена се появиха повечето основни футболисти на Ботев и логично жълто-черните имаха тотално преимущество до края на двубоя.

В 78-ата минута новата звезда на канарите Иван Стоянов вкара поредния си гол. Нападателят засече с глава центриране на Цветмор Панов за 3:2.

Пет минути преди края Иван Стоянов получи дълъг извеждащ пас от Лъчезар Балтанов и очи в очи с вратаря реализира втория си гол в мача за крайното 4:2.