Ботев с първа загуба в контролите, Кирил Акалски "заключи" вратата си
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:56 / 06.07.2016Коментари (16)7208
Ботев допусна първа загуба от началото на предсезонната си подготовка. "Канарите" отстъпиха с 0:2 срещу Етър в третата си контрола в Трявна, където жълто-черните са на лагер.

Още в 3-ата минута Етър откри резултата след груба грешка в отбрана. Футболист на Ботев върна слабо топката към Георги Георгиев, подаването бе пресечено от Стефан Неделчев, който излъга вратаря и на празна врата вкара за 0:1.

В 21-ата минута бе първият точен удар за "канарчетата". Иван Стоянов стреля опасно в горния десен ъгъл, но вратарят на Етър успя да избие.

Седем минути по-късно Жоало Паоло пропусна чисто положение пред вратата на "болярите". Бразилецът открадна топката в наказателното поле на противника и преодоля технично вратаря, но бе притиснат от двама защитници и стреля слабо към опразнената врата. Топката срещна страничната греда, след което настъпи меле пред голлинията и в крайна сметка арбитърът отсъди фаул в атака на футболиста на Ботев.

В 39-ата минута Иван Стоянов отправи силен диагонален шут, който бе спасен от вратаря на Етър.

Малко преди почивката сантиметри разделиха Лъчезар Балтанов от изравнителен гол. Капитанът на Ботев стреля опасно извън наказателното поле, а топката профуча на сантиметри от дясната греда.

В 56-ата минута Етър бе много близо до удвояване на резултата. Голмайсторът за виолетовите Стефан Неделчев изпрати топката в напречната греда след атрактивна задна ножица.

Десет минути по-късно Жоао Паоло пропусна абсолютно сам срещу вратаря, след като бе изведен от сънародника си Бризоло. Жоао шутира, но ударът му бе спасен от влезлия на смяна бивш страж на Марица, Локо (Пд) и Левски Кирил Акалски.

В 69-ата минута гредата за втори път спаси жълто-черните. Футболист на Етър уцели напречната греда с шут от 15 метра.

Десет минути преди края Ботев пропусна поредно чисто положение. Кирил Акалски спаси удар по тревата на Бризола, а при добавката Наско Милев от няколко метра не уцели вратата.

В последната минута "виолетовите" организираха бърза контраатака и отбелязаха втори гол, фиксирайки крайния резултат 0:2.

Георги Георгиев (65- Мартин Димитров), Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Кристиян Димитров, Крум Стоянов (46- Милен Кикарин), Серкан Юсеин (46- Яя Меледже), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Жоао Пауло, Иван Стоянов (72- Наско Милев), Асен Чандъров (46- Даниел Кутев).