Селфи в огледалото и две загуби за маричанки
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:57 / 06.07.2016Коментари (0)2386
© НОЛ
Отборът на Марица си направи традиционно селфи в огледалото на хотела във Варна
Водачът във временното класиране Перун (Варна) добави още два пункта към актива си в Национална отборна лига 2016 по плажен волейбол за жени. В първия ден от премерата си с гостуващия Марица (Пловдив) от втория кръг на шампионата варненки спечелиха и двата си мача и продължават да са начело с максимален актив от вече 6 пункта.

При голям зрителски интерес на пясъчния корт на Южен плаж в Морската столица първи в битка се впуснаха първата двойка на Перун - Никол Николова & Стефани Кьосева, и втората на Марица - Симона Николова & Йоана Николова. Силните сервиси на домакините пробиха посрещането на пловдивчанки в първия гейм, което доведе до убедителното 21:8.

Във втората част волейболистките на Перун започнаха да допускат доста грешки от сервис и атака, докато гостенките започнаха да се адаптират към по-дълбокия морски пясък и ветровитото време. Йочи Николова направи много силен гейм и най-вече с изпълненията си от сервис-линията допринесе за изравняването на резултата след 21:15.

Тайбрекът бе много равностоен до 7:6 за Марица. С три поредни аса Стефани Кьосева доведе нещата до 10:7 за Перун. Жълто-сините не можаха повече да се върнат в гейма и мачът завърши при крайното 2:1 (21:8, 15:21, 15:10) за варненския тим.

Във втория мач надмощието на Перун беше пълно. Опитните Лора Илиева & Диана Филипова, записани като втора двойка на домакините, надиграха новосформирания тандем на Марица Виктория Ангелова & Дани Найденова, посочени като първа двойка на пловдивския отбор, за крайното 2:0 (21:8, 21:9).

В първата част гостенките не успяха да пригодят играта си към силния вятър, докато Филипова бе перфектна на посрещане и в атака. Във втория гейм момичетата на Марица пренасочиха сервисите си към Илиева и в началото успяха да пробият посрещането и, но тя бързо се ориентира, за да се стигне до нов разгромен резултат.

Днес, сряда, на същото място от 18:00 часа излизат Илиева & Филипова срещу Николова & Николова, а след тях сили ще премерят Николова & Кьосева и Ангелова & Найденова.