Спортните новини: Днес (0) | Вчера (27)
Чудесен Академик изненада неприятно Рилецо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:17 / 09.04.2016Коментари (1)2107
Академик Бултекс 99 изненада Рилски спортист и го победи с 89:88 в залата в Перущица. Така пловдивчани сложиха край на мечтите на самоковци да се преборят за третото място в класирането на редовния сезон в Националната баскетболна лига.

Рилски спортист започна по-добре мача и през първата четвърт на моменти водеше с 10 точки. Самоковци обаче позволиха на домакините си да поизравнят играта в края на първата десетка, а до почивката мачът вървеше с честа смяна на водачеството.

Третата четвърт бе за домакините. В последната част домакините показаха по-силна воля за успех и дори поведоха с 10 точки три минути преди края.

Това подейства като шамар за възпитаниците на Росен Барчовски, които успяха не само да наваксат, но и да поведат с точка 49 секунди преди сирената, преди Бошко Йовович да вкара три фала поред и да донесе успеха на своите.

С 29 точки, 5 борби и 5 асистенции се отличи резервата на Академик Бултекс 99 Оскар Белфилд. Йовович добави 17 точки 98 борби, а с по 12 завършиха Никола Трайков и Александър Митрович.

За Рилски спортист Франк Търнър вкара 21 точки, а Тристан Кари - 17.

0

Добра тактика на треньорите!!! Започнаха с резервите, за да предизвикат повече фаулове от съперника. Не се получи съвсм, затова титулярите влязова 1-2 минути по-рано и играта се изравни. Оскар направи много силен мач, но негова грешка можеше да струва много, защото при 10 точки преди край, лошо проведено от него нападение позволи самоковци да стопят големия си пасив и да поведат с точка. Бошко накрая компенсира не дотам добрата си игра дотогава с фауловете и в последните секунди мачът се реши. Росен Барчовски бе луд полудял след сирената и не знаеше с кого вече да се кара - със съдиите ли, с публиката или със своите. Ама стана кеф. Жалкото е, че и другите два мача са в Перущица и няма организиран транспорт за срещите. Шансовете срещу" Берое" и "Балкан" са малки, още повече, че на ухото на заралии виси не само обеца, то си е цяла верига. За една четвъртина им обърнахме мача есента и Любо Минчев си обра рушите от пейката преди сирената. Имат да ни връщат. А времето, когато ботевградци ядяха як търкал, дори с над 30 точки, е време отдавна минало. В крайна сметка, устата на Свобода Маданска беше запушена. Съвсем накрая, Йовович няма как да хване 98 топки, нека печатната грешка се коригира. А ако някой има мерак да гледа хубав за нашите стандарти баскет, да пали колата и да отиде на последните два мача. НБЛ не е НБА, но е интересно. Място за паркиране има достатъчно, билетът е 5 лева и 2 за хлапаци