Голям карък за Марица - отменен гол, две греди и 0:0 в Бургас
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:55 / 26.03.2016Коментари (0)4526
© Фейсбук страница на Марица
"Марица" и бургаския "Черноморец" завършиха 0:0 в мач от 23-ти кръг в Югоизточна "В" група, игран днес на първи помощен терен на стадион "Черноморец". Пловдивчани могат да съжаляват, че не се поздравиха с победа, след като бяха по-добрият отбор през целия мач, информира официалната страница на клуба във Фейсбук.

Домакините играха дефанзивно и разчитаха на контраатаки, но рядко достигаха до изгодни за гол положения.

През първата част "Марица" беше по-активния отбор. Още във 2-рата минута "жълто-сините" можеха да открият резултата. Даниел Спасов пусна хубав пас към Венцислав Гюзелев, който стреля, но топката срещна напречната греда на бургаската врата.

В средата на първото полувреме, гол на Гюзелев беше отменен заради засада. В едно от малкото по-сериозни положения за домакините, завърналия се в състава Езекиел Тевия шутира мощно отдалече, но стражът на "Марица" Илия Николов изби.

Кристиян Христов също имаше възможност да отбележи за "Черноморец".

До края на първата част се запази териториалното превъзходство на Марица.

Второто полувреме предложи по-качествен футбол от първото. Отборът на "Марица" беше пълен господар на терена и създаде множество голови ситуации. Липсата на шанс обаче не позволи на пловдивския тим да спечели двубоя, въпреки че надигра противника си.

Влезлият през втората част Борислав Никифоров, който се възстановяваше от контузия, на два пъти можеше да открие. Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев също не съумяха да отбележат.

Удар на футболист в "жълто-синьо" се отби в главата на Димитър Мичков, който се намираше на самата гол линия и отново не навести вратата на "акулите".

В края на мача малшансът беше пълен , след като младият нападател Георги Георгиев, който замени Гюзелев, нацели за втори път в двубоя гредата на бургаската врата.

Така "Марица" не успя да победи, а домакините изпълниха целта си - да не загубят този мач.

"Жълто-сините" запазват 10-та позиция в класирането с 31 точки в актива си. Тимът продължава да няма загуба от началото на полусезона.

"Марица" и отбора на "Борислав" (Първомай) са двата състава с най-малко допуснати голове през пролетта - 3.

"Черноморец" остава предпоследен и заедно със "Сливен" заемат местата, които определят изпадащите.

В следващият 24-ти кръг "Марица" приема третия в класирането "Димитровград", който днес завърши 0:0 с гостуващия "Борислав" (Първомай).

МАРИЦА: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Димитър Мичков, Петьо Димитров, Константин Атанасов, Красимир Иванов, Георги Арабаджиев (Ангел Семерджиев), Даниел Спасов (Борислав Никифоров), Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев (Георги Георгиев).