Спортните новини: Днес (2) | Вчера (28)
Пет минути не стигнаха на Асеновец за точка в Карнобат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:47 / 20.03.2016Коментари (0)3821
© ОФК Карнобат
Сладка победа с минималното 1:0 изковаха футболистите на "Карнобат". Те се наложиха срещу "Асеновец" /Асеновград/, в мач от 22-ри кръг на Югоизточна "В" група пред около 800 зрители.

В публиката бе и кметът на Община Карнобат Георги Димитров, който за пореден път уважи момчетата и тяхната игра на обновената база.

Успехът дойде след късен гол на резервата Диян Райков, който влезе като резерва и в 85-та минута хвърли в екстаз феновете по трибуните. Младокът се възползва от неразбирателство в отбраната на "Асеновец" и опъна мрежата на гостите.

Двубоят премина основно под диктовката на карнобатлии, които този път сътвориха цял сериал от положения пред вратата на "Асеновец", но липсата на късмет им попречи далеч по-рано да си осигурят победата.

Вместо това, след множество накъсвания на играта, в залеза на мача, птичето на радостта кацна на рамената на състезателите от "Карнобат".

Победата е втора поредна за момчетата на наставника Атанас Димов, след разгромното 5:0 преди седмица в Сливен.

За първи път тази пролет с екипа на "Карнобат" играха местните любимци Пламен Димитров и Георги Калоянов, които се възстановяват от контузии.

Димитров игра цял мач титуляр с капитанската лента, а Калоянов влезе като резерва 17 минути преди края на мача.

В следващата си среща "Карнобат" ще гостува на "Ураган" /Бояджик/. Двубоят е на 26-ти март, събота, от 15 ч.

Във временното класиране карнобатлии запазват 11-то място, но вече с актив от 30 т.