Съдия поряза Локомотив в дербито с Литекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:05 / 23.10.2015Коментари (74)14029
© Bulphoto
Съдията Манев си затвори очите за чиста дузпа на "смърфовете"
Литекс и Локомотив завършиха наравно 0:0 в мач от 13-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Градски" в Ловеч. Домакините бяха по-дейни, но стражът на гостите Ел Харуби изигра отличен двубой и с изявите си отчая нападателите в "оранжево".

Първата възможност за гол се откри пред "оранжевите" още в 12-ата минута. Тогава Данило Асприля проби отдясно, след което намери отлично Кристиян Малинов. Халфът стреля технично, но встрани от левия стълб на Ел Харуби

"Смърфовете" отговориха с удар от воле на Емил Гъргоров, но Винисиус спаси.

В 26-ата минута Асприля се измъкна от отбраната на "черно-белите" и стреля по земя, но мароканският страж на пловдивчани изби в корнер.

До края на полувремето двата отбора не успяха да създадат нищо сериозно пред една от двете врати.

Втората част започна с коварен изстрел на Хенри Рохас от дистанция, но за късмет на Ел Харуби коженото кълбо мина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 49-ата минута неразчетено излизане на Ел Харуби можеше да доведе до гол за Литекс, но намесата на опитния Кирил Котев не позволи това да се случи.

Пет по-късно се откри чудесна възможност за гол пред Асприля, но само добрата намеса на Ел Харуби не позволи на тъмнокожия голмайстор на ловчанлии да се разпише.

Последва нова опасна възможност пред вратата на Локомотив, но стража на "черно-белите" отново демонстрира невероятна класа и спаси удар на Арсенио.

В 60-ата минута Вихрен Манев си затвори очите за нарушение на Рафаел Перес срещу Мартин Камбуров в наказателното поле. Реферът вместо да отсъди 11-метров наказателен удар показа жълт картон за симулация на нападателя.

В 73-ата минута поредна добра изява на Асприля завърши с отлично центриране към Арсенио, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря.

Девет минути по-късно пореден пробив на колумбиеца завърши с подаване към Йонсен, таранът на оранжевите шутира, но Харуби с атрактивен плонж улови.

С поделените точки Литекс се изкачи на първо място с двадесет и три точки, но с мач повече от преследвачите Левски и Лудогорец. Локомотив е на седма позиция с петнадесет пункта.