Спортните новини: Днес (0) | Вчера (27)
Спартак стартира ударно в Елитната до 17 г.
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:38 / 23.08.2015Коментари (0)2248
©
Въпреки всичко, детско-юношеската школа на Спартак Пловдив в лицето на отбора си от набор 99 показа, че е жива и без особени затруднения категорично надигра Пирин U17.

На хлъзгавия и подгизнал терен, в съботния ден, двата отбора показаха много добри футболни аргументи и се получи нелош мач. Имаше го задължителният домакински натиск, след което двадесет и двамата свикнаха с "водната" обстановка и основно изритваха топката. Малките "гладиатори" малко повече комбинираха помежду си и стояха по-добре на терена. В средата на първото полувреме, при една остра атака на домакините, топката попадна в Цветан Бурдев и той с кинжален удар разпечата вратата на Пирин за 1:0. Окрилени от превъзходството си момчетата на Спартак заиграха много добре и 10 минути преди края на полувремето удвоиха аванса си. Това стана след изпълнен пряк свободен удар отдясно и много добро отиграване с глава на централния защитник Андреан Геновски в близкия ъгъл - 2:0. До почивката спартаклии парираха всички опити на гостите да покажат зъби в предни позиции.

Беше ясно, че през второто полувреме гостите ще пуснат повече нападатели и ще търсят гол. Защитният вал на Спартак удържаше натиска с активната помощ на халфовете пред тях. Тогава пролича добрият синхрон между линиите и се видя резултатът от работата на футболистите и треньора. Най-вероятно тежкият терен доведе и до грешката на защитници на домакините, които не успяха да изчистят топката след ъглов удар и се получи нелеп автогол. След падането на този гол Спартак отново показа завидния си колективен дух и не позволи на благоевградчани да стигнат до голова опасност. В 70-тата минута спартаклии проведоха образцова контраатака, при която падна трети гол във вратата на Пирин. Негов автор беше Петко Гешев. Въпреки засилилия се дъжд, двата отбора играха добре и показаха мъжки футбол до последния съдийски сигнал. Краен резултат в срещата 3:1.

Спартак: Виктор Атанасов, Иво Кехайов, Андреан Геновски, Атанас Църцев, Кирил Нушев, Иван Сотиров (Любо Лалов), Валентин Тодоров (Мерт Шакиров), Петър Нейчев (Димитър Русев), Цветан Бурдев (Стойчо Михайлов), Петко Гешев, Иван Джоголов

Старши треньор: Стефан Учиков

В следващия 2-и кръг в Елитната дивизия Спартак гостува на Лудогорец, срещата е насрочена за 1 септември от 10,30 ч.