Ботев загуби от румънския Газ Метан в контролна среща
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:37 / 07.02.2015Коментари (9)6900
©
Отборът на Ботев записа второ поражение на лагера в Турция, след като загуби с 0:2 от румънския Газ Метан.

"Канарчетата" започнаха добре срещата и още в първите минути пропиляха два страхотни шанса за гол. Първо Томаш Иршак още в 4-ата минута с топовен шут за малко да разстреля вратаря на Газ метан, но ударът му от границата на наказателно полепремина над напречната греда.

Пет минути по-късно след отлична комбинация между Цветков, Гамаков и Момчил Цветанов завърши с много опасен диагонален удар на последния, но топката профуча на сантиметри от дясната греда на румънската врата.

Противно на логиката румънците откриха резултата. Това се случи след грешка на пловдивчани, които позволиха на Веласкес след центриране от фаул с глава да открие резултата в 20-ата минута.

В 35-ата минута "жълто-черните" бяха много близо до изравняването, но Божидар Васев пропиля страхотна възможност, след като не успя от няколко метра да засече топката по най-добрия начин и я изпрати в аут.

В началото на втората част пред Васев се откри нова възможност за гол. Този път полузащитника не успа да се възползва от пас на Мариян Огнянов и топката му бе отнета от румънски играч.

В средата на второто полувреме Ботев получава втори гол след статично положение. При центриране на идентична на първия гол ситуация Роман Инез стигна пръв до топката и след като игра с нея тя описа парабола, отклони се от страничната греда и спря в мрежата за крайното 0:2.

До края на мача възпитаниците на Петър Пенчев имаха няколко опасни положения пред вратата на съперника, които бяха пропиляни от Божидар Васев, Мариян Огнянов и Томаш Иршак.

Съставът на Ботев в тази среща: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен Николов, Роман Инез, Лазар Марин, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Мариян Огнянов, Божидар Васев, Момчил Цветанов, Иван Цветков (Станислав Дрянов, Християн Казаков, Цветелин Чунчуков)