Успешен уикенд за "черно-бялата" школа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:59 / 17.03.2014Коментари (0)2381
© LPortala.net
Успешен уикенд отмина за "черно-бялата" школа. Победите започнаха в петък, когато младшата на Локомотив победиха с 2:1 Спартак като гости в Катуница.

В събота детските подготвителни групи родени през 2003-та и 2004-та гостуваха за приятелски мачове с Берое в Стара Загора. В първия мач по-големите на Иван Терзийски развинтиха домакините със 7:1.

При по-малките старши-треньорът Апостол Костадинов пусна всичките си играчи, докато за колегата му победата явно бе самоцел. По-притеснително беше поведението на съдията, който в приятелски мач при такава малка възраст не изпусна да удари здраво рамок за старозагорци. Изравнителния им първи гол падна от засада, не назначи гол за влизане на вратаря зад гол-линията, не отсъди дузпа за Локомотив и назначи странен "двоен" удар, след който отново падна гол във вратата на пловдивчани. Това обаче едва ли е проблем за локомотивци, които изиграха престижна контрола с равностоен противник.

Съботния следобед завърши с разгромна победа над Монтана в първенството на елитната юношеска група до 17 годишни. Още след половин полувреме, играчите на Георги Недевски водеха с четири гола, прибраха се на почивка при 5:0, а до края на мача вкараха още две попадения във вратата на последния в класирането. По два гола вкараха Халибрям Кармаджъ, Стоян Григоров и Стефан Куманов, а с един се отчете Алпай Мурад.