Инспектиращи останаха с прекрасни впечатления от стадиона в "Коматево"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:29 / 12.02.2014Коментари (35)8248
Общинска комисия, полиция и лицензионна комисия към БФС инспектираха днес "Футболен комплекс Ботев 1912". Те останаха с прекрасни впечатления от спортния комплекс и се очаква още утре клубът да получи от Община Пловдив сертификат, който да позволи на стадиона в "Коматево" да се играе професионален футбол.

"Всичко протече нормално. Имаме разрешение от Общината, че можем да играем професионален футбол на базата в Коматево", съобщиха от клуба специално за Plovdiv24.bg.

Plovdiv24.bg Ви припомня, че "канарчетата" ще домакинстават своите домакински срещи на "Футболен комплекс Ботев 1912" до края на реконструкция на стадион "Христо Ботев". Новото бижу на "канарчетата" се очаква да бъде готово през април месец 2015 година.

+3

Сганта от Лайнута е пак на хапчета!Хаха!
-13

Отговори (2)
-12

Отговори (1)
+5

Привлеченият преди една година от школата на Лески София Цветелин Чунчуков бе с основна заслуга за днешната победа на канарчетата с 5:1 над сръбския Слобода, като може спокойно да се каже, че младокът направи феноменален мач. Сърбите заемат 13-о място в шампионата на западната ни съседка. Както бе анонсирано още вчера Станимир Стоилов заложи на голяма част от футболистите, които се смята, че ще бъдат резерви през пролетта. Головата сметка на канарчетата откри Луис Педро в 14'. Холандското крило изведе Ботев напред в резултата, след като Цветелин Чунчуков получи топката пред наказателното поле , измъкна се отлично от защитник и центрира по тревата към холандеца, който от близо засече топката и я прати във врата на сърбите. Седем минути по-късно Чунчуков записа втора асистенция. След центриране от корнер младият нападател стреля с глава, топката срещна напречната греда и се върна в полето, където капитанът на Ботев я посрещна и също с глава удвои аванса на "жълто-черните". В 37' след дълъг диагонален пас на Сивард Спрокел, Чунчуков се озова зад защитата на Слобода. Нападателят прехвърли излезлия да го пресреща вратар, но не уцели рамката на вратата. До края на полувремето Вандер Виера също пропусна да направи резултата класически. В началото на второто полувреме Цветелин Чунучков се развихри и спря да дава голови пасове, а предпочете да започне да бележи попадения. само 8 минути след подновяването на играта младият нападател бе изведен сам срещу вратаря от Божидар Васев, след което излъга стража и от малък ъгъл увеличи на 3:0. Две минути по-късно 1- годишният нападател отбеляза нов прекрасен гол. Иван Цветков намери колегата си в атака с пас зад защитата. Чунчуков с удар от въздуха от границата на наказателното поле препарира вратарят на сърбите. Игралият една година в Раковски нападател веднага започна да търси своя хеттрик. В 63' таранът се измъкна от защитата на Слобода и пусна топката покрай вратаря. Само играта с ръка на стражът на сърбите извън границите на наказателното поле лиши играчът от нов гол, а за учудване на всички реферът показа на стражът само жълт картон. Малко по-късно Стоилов замени развихрилия се младеж, вероятно за да не засенчи тотално перлата в селекцията на канарчетата Юнес Хамза. В 71' сърбите успяха да върнат едно попадение на Ботев. Влезлият на смяна за сърбите Йованович намали резултата с удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на Филип Димитров, който бе заменил Адам Стаховяк на почивката. Младите футболисти на канарчетата продължиха да впечатляват в тази среща и в 80' 16-годишен юноша на тима реализира попадение за 5:1. Боби Титюков бе фаулиран в наказателното поле, след което сам застана зад топката и отбеляза от дузпа първия си, макар и в неофициален мач, гол за представителния отбор на Ботев Пловдив. Съставът на Ботев: Адам Стаховяк (45'- Димитров), Димитър Везалов, Филип Филипов, Сивард Спрокел, Артур Енрике, Абел Анисе (47' - Васев), Луис Педро, Вандер Виейра, Иван Цветков, Серкан Юсеин (58' - Айтов), Цветелин Чунчуков (70 - Тютюков)