Локомотив претърпя тежка загуба от Днипро в Марбея
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:50 / 28.01.2014Коментари (128)11918
Отборът на Локомотив загуби втората си контрола от втория подготвителен лагер в Марбея. "Смърфовете" отстъпиха с 0:5 от Днипро. Участникът в Лига Европа тим беше по-добрия на терена през целия двубой и логично се поздрави с победата.

Мачът започна с натиск от страна на украинския тим и логичното се случи в 12-ата минута, когато Сергей Политило откри резултата от пряк свободен удар. Преди това удар на Калинич бе изчистен от Асен Георгиев на самата голлиния.

Пловдивчани постепенно изравниха играта и дори бяха близо до гол, но Жозеф Мендес не успя да се възползва от центриране на Тижани Белаид и защитник на Днипро изчисти.

До края на полувремето украинци имаха още една чудесна възможност за гол, но Йордан Господинов спаси коварен удар на Сергей Кравченко от фаул.

Втората част не започна добре за възпитаниците на Александър Станков, които в рамките на 120 секунди допуснаха два гола. Кравченко удвои преднината на Днипро в 52-ата минута, а малко след това Никола Калинич направи резултата класически след грешка на Александър Тунчев.

Евгени Селезньов вкара нов гол за Днипро в 80-ата минута, а Руслан Бабенко фиксира крайното 0:5 от дузпа.

Двамата руски футболисти Антон Полюткин и Юрий Бавин, които карат проби с пловдидския тим бяха на резервната скамейка, но не взеха участие в проверката.

Локомотив: Господинов, Тодоров (Марков), Тунчев (Трифонов), Ас. Георгиев, Фераресо, Белаид (Н'Дайе), В. Георгиев (Илиадис), Гади, Кики (Якимов), Камбуров, Мендес (Маламов)