Ботев с победа и загуба от македонците
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:34 / 08.08.2013Коментари (0)2779
©
Юношите на Ботев записаха победа и загуба в контроли срещу македонците от Футболната академия на Горан Пандев. При набор 98 "жълто-черните" победиха с 2:1, а при набор 2000 гостите се наложиха със същия резултат.

Двубоят при набор 2000 започна равностойно, като и двата отбора нямаха чисти голови положения. В 15-ата минута възпитаниците на Александър Николов поведоха след хубав индивидуален пробив и удар от близка дистанция. 3 минути по-късно далечен удар към вратата на македонците мина на сантиметри от гредата. В 25-ата минута резултатът бе изравнен след удар от границата на наказателното поле, който не остави шансове на стража на ботевистите.

Секунди преди края на първата част гостите стигнаха до пълен обрат, след като футболист в бяло засече центриране от ъглов удар. След почивката "жълто-черните" владееха изцяло инициативата, като гостите рядко минаваха центъра. Въпреки това, момчетата на Сашо Николов не успяха да стигнат до изравнителен гол.

Срещата при набор 98 бе изключително стойностна, като и двата отбора демонстрираха добри технически възможности, както и здрави единоборства. Резултатът бе открит още в 4-ата минута. "Жълто-черните" направиха перфектна атака с едно докосване, след което Мартин Анастасов остана сам срещу стража на гостите и красиво го прехвърли за 1:0. "Канарчетата" продължиха да натискат, но с течение на времето играта се изравни. През първата част жълти картони получиха Здравко Дерменов и Петър Чалъков. В 25-ата минута Йосиф Табаков получи топката в наказателното поле, но не успя да овладее добре и пропусна отлична възможност. Малко по-късно Атанас Ташолов също имаше добро положение, но не успя да го отиграе по най-добрия начин. От своя страна гостите направиха няколко атаки, но те не доведоха до сериозна опасност пред вратата на Димитър Стамболийски.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, като и двата отбора редуваха атаки. В 55-ата минута "жълто-черните" получиха право да изпълнят дузпа, след като Лъчезар Захариев направи отличен пробив по левия фланг и бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Йосиф Табаков, който стреля мощно и удвои преднината на "канарчетата" - 2:0. В следващите минути гостите опитаха лек натиск и стигнаха до почетно попадение в 65 минута, дошло след красив удар от 25 метра.

Източник: botevplovdiv.bg