Спортните новини: Днес (23) | Вчера (21)
Тракийският университет надви Академик Пловдив в дерби
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:42 / 19.11.2012Коментари (0)1524
©
Тракийският университет записа третата си победа в А група, след като се наложи над Академик Пловдив със 74-68. Старозагорци бяха домакини на дербито, а успехът дойде след стабилно второ полувреме. Така Тракийският университет изпревари пловдивчани в класирането, след като отборите имат актив победи-загуби съответно 3-2 и 2-3.

Мачът започна много силно за гостите от Пловдив, които рано в мача натрупаха двуцифрен аванс. До края на първата част тя се запази и беше 13 точки. Старогзагорци започнаха да намалят разликата, като 3 минути преди полувремето тя падна под 10 точки, а на почивката бе само 5 - 34-39. След като преследваха упорито съперника си, баскетболистите на Тракийския университет изравниха при 51-51, а след 30 минути изоставаха с 53-56. Мачът се реши в първите минути на заключителната част, когато домакините записаха серия от 16-1 и сложиха край на спора. До края на моменти разликата падна на 4 точки, но до обрат не се стигна.

Най-голям принос за победата на отбора си имаха Васил Александров и Ростислав Алексов, които вкараха по 22 точки и овладяха съответно 7 и 13 борби. С 12 точки се отчете Евгени Иванов.

За Академик Димитър Хорозов бе над всички с 25 точки и 8 борби. 13 плюс 9 записа Мартин Пенев, а 11 точки, 8 борби и 5 асистенции регистрира Калин Христов.

В следващия кръг Тракийският университет посреща Икономически университет в труден мач, а Академик Пловдив ще бъде домакин на Дунав 2007.

Източник: bgbasket.com