Спортните новини: Днес (23) | Вчера (28)
Виктория с първа победа в Суперлигата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:12 / 29.10.2012Коментари (0)1336
©
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) надигра Славия (София) с 3:1 (25:15, 21:25, 25:20, 25:23), в мач от третия кръг на Суперлигата, игран в столичната зала Панайот Пондалов

С това пловдивчани постигнаха първа победа в първенството, като заемат седмо място във временното класиране. Славия записа трето поражение, като е на предпоследно място засега (утре, събота има още три мача от кръга).

Гостите отбелязаха страхотно начало в мача, като буквално прегазиха Белите в първия гейм. За този успех принос имаше добрият начален удар, който тормозеше посрещането на славистите. След дълга серия от сервис на Петър Бъчваров пловдивчани поведоха с 8:3 на първата почивка, а разликата се задълбочи до 16:9 на втората. Белите така и не съумяваха да се организират, а това довеждаше до проблеми в атаката. Успеваемостта при отиграване за точка спадна до 27 процента, а до края на гейма домакините записаха едва 15 точки.

Във втората част ролите се размениха. Волейболистите на Славия стаблизираха играта си, а гостите започнаха да грешат. С отлични изяви на Александър Кордев домакините поведоха с 5:2 , като задържаха разликата и тя нарастна до 21:16. В този момент пловдивчани се опитаха да противодействат, като стопиха пасива си до 20:21, но това бе всичко. Славистите отново дръпнаха и затвориха втората част, кат изравниха резултата 1:1 гейма.

Равенството на силите се запази и в третата част, като се играеше точка за точка до 15:15. В този момент състезателят на Виктория Иван Иванов застана на крайната линия, като отбеляза три аса, а след неговата серия пловдивчани дръпнаха с 20:15. Това бе ключовия момент в гейма. Гостите продължиха да даминират и спечелиха гейма, като поведоха с 2:1.

Гейм изпълнен с много обрати бе четвъртата част на мача.Ударно бе началото за пловдивчани, като те поведоха с 5:0, след отлични изяви на сервис на разпределителят им Евгени Григоров. Домакините обаче не се предадоха, като стопиха пасива си, а играта продължи равностойно както и в предишния гейм до 15:15. След това пловдвчани отбелязаха три последователни точки, като поведоха с 18:15. Нов обрат даде предимство на славистите, които поведоха с 22:20. В крайна сметка след ново равенство 23:23, по-издържливи се оказаха гостите, кото затвораха гейма с ас на Евгени Григоров, а с това спечелиха и крайната победа.

Най-резултатен за Виктория бе Иван Иванов с 28 точки. Петър Бъчваров добави 14 точки за победата.

За Славия с най-голям актив бе Аблександър Кордев с 12 точки.

Източник: bgvolleyball.com