Витес загря за Локо с победа над Ден Бош
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:07 / 15.07.2012Коментари (0)2749
©
Противникът на Локомотив Пловдив във втория квалификационен кръг на Лига Европа Витес постигна впечатляващ обрат 3:2 в контролата с втородивизионния Ден Бош. Спарингът се игра при закрити врати в Хьондерло, а часът му не бе обявен предварително заради съображения за сигурност. Причината е, че феновете на двата тима са в конфликт и полицията отказваше да охранява двубоя. Емил Велев трябва да е забелязал, че Витес изпитва трудности в защита. Още в четвъртата минута след грешка на вратаря Пиет Велтхоузен Ден Бош откри резултата. Точен бе Ранди Волтерс. Той покачи резултата след половин час игра, след като бе точен и от пряк свободен удар. Обаче Вилфред Бони намали със силен шут под гредата за 1:2. Той бе точен в 34-ата минута.

През втората част възпитаниците на фред Рутен взеха нещата в свои ръце и не оставиха шанс на съперника. В 47-ата минута звездата Джонатан Рейс изравни. Малко след това Марко ван Винкел можеше да даде аванс на Витес, но ударът му срещна гредата. В самия края на двубоя "жълто-черните" стигнаха до успеха. Таранът Майк Хабенаар надскочи вратаря на съперника, след което вкара на празна врата.