Марица врътна хикс със Сливен в скандален мач
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:03 / 27.10.2007Коментари (0)3154
В мач изпълнен с множество скандали и два червни картона Марица и Сливен завършиха 1:1 в Пловдив.

Срещата започна равностойно, като преди почивката домакините бяха по-добрия отбор на терена, но не успяха да материализират превъзходстовото си.

През второто полувреме също се редуваха атаки и към двете врати, като никой от противницитв не успя да упражни натиск. Така се стигна до 60-та минута, когато вратаря на гостите допусна фатална грешка. При една върната топка, той тръгна да се надиграва с Тодор Тодоров от домакините, но изгуби владението на кълбото и нападателя на Марица успя с шпагат да открие резултата.

Веднага след попадението започнаха и цирковете на гостите от Сливен. Треньорът им Драголюб Симонович започна да заплашва съдията, че това му е последен мач в професионалния футбол, а играчите на гостите спореха и се караха със съдията при всяка възможност.

В 70-та минута гостите стигнаха до изравняване на резултата. Дежурният голмайстор Мирослав Миндев остана сам в наказателното поле на домакините и необезпокояван изравни.

Веднага след подновяването на играта „кършаклии" се активизириха. При една атака Емил Стоев се откъсна по крилото и оставаше сам срещу стража на гостите, когато бе подкосен от Димов. Играчът на Сливен видя за втори път жълтия цвят на картона и пое преждевременно към съблекалнята. От треньорската скамейка на гостите отново подновиха заплахите към съдията, въпреки че всички останали на стадиона недоумяваха защо го правят. Червен картон имаше и за домакините. Крачунов получи жълт при един сблъсък с играч на гостите, започна да спори с рефера, който не се поколеба да му вдигне ново официално предупреждение и да го изгони в 80-та минута.