Локомотив тръгна с фалстарт през новата 2012-та
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:48 / 21.01.2012Коментари (107)11122
Локомотив Пловдив тръгна с фалстарт през новата 2012-та година. Пловдивчани загубиха с 1:2 от Локомотив София в контролна среща играна на градския стадион в Сандански.

Старши-треньорът на пловдивчани Емил Велев заложи на два различни състава през двете полувремена.

През първата част столичани бяха по-добрия отбор на терена и заслужено се оттеглиха с гол аванс. Точен за Локо Сф бе капитанът Кристиян Добрев, който засече един шут на Манолов и прати топката зад вратата на германеца Михаел Калтенхаузер. Столичните железничари можеха да направят резултата още по-голям преди почивката, но на два пъти късмета им изневеряваше след като удариха две греди.

След почивката Локомотив Пловдив показа съвсем различен облик на терена, владееше инициативата в мача, но личеше си, че липсва игривата практика. Все пак минути преди края на срещата новото попълнение на пловдивското Локо Илиян Йорданов възстанови равенството с красив удар от границата на наказателното поле. Радостта обаче на Локо Пд бе за кратко, тъй като в ответната атака Владимир Манчев засече центрира от дясно за крайното 1:2.

Следващата проверка на Локомотив Пд е на 23 януари (понеделник) срещу лидерът в Източната "Б" група Любимец.