Локомотив отстъпи визитата си на кипърския Анортозиз
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:54 / 10.07.2011Коментари (45)6292
Локомотив загуби визитата си на кипърския Анортозиз с 0:2. Двубоят се игра на стадион "Антонис Пападопулос" в град Ларнака пред около 3000 души.

Домакините изленаха напред в резултата още в първите минути с гол на Рикардо Лаборде, който получи пас зад гърба на отбраната на Локо след което преодоля вратаря и на празна врата вкара за 1:0. Единственото опасно положение за пловдивчани се създаде в края на полувремето, когато Габор Ерош центрира от фаул  след което Пламен Крачунов засече коженото кълбо, но то мина над напречната греда.

Още в самото начало на второто полувреме главния рефер отсъди доста спорна дузпа за Анортозиз, която бе превърната в гол от Лабан. В 60-ата минута Любомир Витанов застраши вратаря на кипърци след като изпълни много добър фаул от около 25 метра, но топката мина на сантиметри от страничния стълб. В 80-ата минута Дарио Захора отправи много хубав шут от фаул, но бившият национал на България Димитър Иванков се намеси блестящо и предотврати сигурен гол. В самия край на двубоя Базил дьо Карвальо изведе Захора зад гърба на отбраната на Анортозиз, но Иванков е по-бърз и успя да улови топката.