Марица се закотви на дъното след загуба от лидера
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:55 / 09.05.2009Коментари (0)2540
Марица затъна до последно място в Източната „Б" група, след загуба с разгромното 4:0 при гостуването си на лидера Берое. Старозагорци си отбелязоха попаденията още преди почивката и през второто полувреме спрях да играят, спестявайки по-голям срам на „кършаклии". За протокола точните попадения за домакините бяха на Йордан Атанасов в 3-та и 40-та минути и Ивайло Паргов в 21-та и 38-та

Тази загуба запрати Марица направо на последно място в класирането. Причината за това не е толкова очакваното поражение като гост на лидера, колкото „мъжкия" мач който изиграха „митничарите" от Свиленград. На своя стадион съвсем „неочаквано" те паднаха от друг борещ се да не изпадне отбор, този на Черноморец (Балчик). Явно домакините решиха да се възползват от очакваната загуба, тъй като в букмейкърските къщи бяха прието скандално високи залози за победа на гостите и в крайна сметка двубоят бе изваден от тиражите. В официалния сайт на отбора на Свиленград лъсна недвусмисленото заглавие „Кои са продажниците?".

До края на шампионата за Марица се очертава трудна борба за оцеляване. Освен, че ще трябва да се борят със зъби и нокти в собствените си мачове, „кършаклии" ще получават удари под кръста от податливи домакини и гости от средата на таблицата, които „неочаквано" ще падат от Черноморец.