Спортните новини: Днес (0) | Вчера (10)
Ботев и Локо решават в директен мач шампиона при юношите-старша
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:38 / 09.05.2009Коментари (0)4179
През есента двата тима завършиха 1:1 на Лаута
Ботев и Локомотив Пловдив ще решават в директен двубой победителят в регионалното първенство при юношите-старша възраст, родени 1990 година. "Черно-белите" водят с пет точки на Ботев, които са с мач по-малко. Срещата на "канарчетата" с Арда Кърджали беше отложена, тъй като почти всички футболисти играха за дублиращия тим на Ботев в Албена и нямаха време за почивка. Тимът ще изиграе срещата с един от слабите тимове в групата във вторник, като само победа ще запази интригата и за последния кръг. Именно тогава е и дербито между Ботев и Локомотив Пловдив, което ще се играе в Граф Игнатиево в събота, 16 май.

"Черно-белите" водят в класирането с 59 точки, след като победиха вчера Асеновец в драматичен мач с 4:2. Първо домакините излезнаха напред с два гола на Христиан Попов и Любомир Цеков. "Смърфовете" обаче се отпуснаха и Асеновец изравни с голове в средата и края на второто полувреме. В последните пет минути обаче Веселин Марчев вкара два гола, с което донесе победата с 4:2. Така Локомотив дръпна с пет точки на върха на класирането. Ботев са с 54, но при победа над Арда Кърджали ще съберат 57. Само тогава те ще запазят шансове за първото място. В директния двубой победата за един от двата отбора ще означава шампион при набор '90, докато равенството урежда Локомотив, които бяха по-стабилни през годината.