Спортните новини: Днес (19) | Вчера (28)
Двама шампиони на България играха за Атлетик (Куклен) при победа в контрола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:19 / 10.02.2019Коментари (0)5469
©
Третодивизионният Атлетик (Куклен) победи Вихър (Айтос) с 2:1 като гост в контролна среща, с която приключи едноседмичният подготвителен лагер на "баските“ в Несебър.

За тима от Куклен играха двама шампиони на България – нападателят Иван Площаков (2005 година с ЦСКА) и халфът Добрин Орловски (2004 година с Локо Пд). Орловски в момента е играещ помощник на треньора Христо Телкийски.

Атлетик откри резултата в 10-ата минута, когато Стефан Рабаджийски напредна по лявото крило и центрира остро към наказателното поле. Там защитник на Вихър отклони топката с коляно и тя прехвърли вратаря за 0:1.

Домакините изравниха в 39-ата минута след колективна грешка в защитата на Атлетик.

В 50-ата минута Димитър Джонджоров цетрира от корнер и Иван Площаков засече с глава за 1:2. Четвърт час преди края Стефан Рабаджийски финтира вратаря на Вихър и бе съборен от него, но съдията не се престраши да даде дузпа и отсъди аут.

След края на лагера наставникът на Атлетик (Куклен) Христо Телкийски ще даде един ден почивка на своите възпитаници. Първата тренировка на отбора ще е във вторник (12 февруари), а на следващия ден "баските“ ще играят контрола срещу Локомотив Пловдив U19.