Спартак врътна 2:2 с Любимец, два отменени гола на "гладиаторите"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:38 / 07.03.2009Коментари (0)3111
Спартак завъртя 2:2 с Любимец, след като губеше с 0:2. Ремито донесе със зверска тупалка голмойсторът на „гладиаторите" Георги Стоянов. Головете за гостите вкараха Емил Петков и Павлин Тодоров. Красен Трифонов вкара през първото полувреме за 1:2. Мачът почна повече от шокиращо за Спартак. До 20-ата минута Любимец водеше с 2:0. Първо Емил Петков със зверски удар от 25 метра намери горния десен ъгъл за 0:1. После в страхотно меле Павлин Тодоров вкара през куп от играчи. Братът на Светльо Тодоров шутира от 6-7 метра след центриране от корнер.

Вратарят на Любимец Васко Кузманов повали в пеналта Георги Стоянов и реферът Венцислав Кознички свирна дузпа. Вкара я Красен Трифонов с изстрел в горния ляв ъгъл.
Георги Стоянов и Красен Трифонов изтърваха изгодни положения пред вратата на Любимец преди почивката.
Пловдивчани почнаха вихрено второта част на мача. В 54-ата минута шут на Иван Площаков профуча край вратата. Четири минути по-късно диагонален удар на Красен Трифонов прелетя на сантиметри край десния дирек. Малко след това Площаков профука ново изгодно положение. В 61-ата минута Георги Стоянов посрещна топката на дъгата и с мощен шут я заби под напречната греда за 2:2. Красен Трифонов изтърва на празна врата в 83-ата минута. До края Георги Иванов не успя да вкара за Любимец. Емил Аргиров също пропусна пред вратата на гостите. В продължението Красен Трифонов мушна топката в мрежата, но от засада. Секунди след това реферът Кознички отмени нов гол на Спартак, отбелязан пак от Красен Трифонов. Съдията съвсем се омагьоса, вдигна втори жълт картон на Мурад Ибраим, но забрави да го изгони от терена.

Спартак - Любимец 2:2
Голмайстори: 0:1 - Емил Петков 9, 0:2 - Павлин Тодоров 17, 1:2 - Красен Трифонов 35-дузпа, 2:2 - Георги Стоянов 61
Спартак: 12.Стоян Здравков, 3.Емил Аргиров, 6.Тодор Симеонов - к,19. Мурад Ибраим, 7.Димитър Витанов, 21.Христо Стаев, 2.Иван Мекиков (74 - 17. Коларов), 8.Йордан Христов (61 - 11. Фанев), 22.Красен Трифонов, 9.Иван Площаков (80 - 99.Курдов), 10.Георги Стоянов.
Любимец: 1.Васил Кузманов,17.Кирил Крумов,
21.Станислав Катранков (61- 7.Салиф), 30.Венцислав Йорданов,14.Ангел Гинев,11.Даниел Добриков, 3.Веселин Великов, 10.Ивайло Петев - к, 28.Емил Петков (67 - 8.Г.Иванов), 77.Павлин Тодоров, 22.Иван Георгиев (58- 18. Й. Василев).
Жълти картони: Д. Витанов, Трифонов, Мурад (С) И. Георгиев, В. Йорданов, Катранков, Й. Василев, Г. Иванов (Л).
Главен съдия: Венцислав Кознички.
Помощници: Красимир Кандиларов, Йорданка Корчева.