Спортните новини: Днес (16) | Вчера (19)
Историческа първа победа за Академик в полуфиналния плейоф
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:50 / 08.05.2018Коментари (0)3744
© НБЛ
Баскетболистите на Академик Пловдив играха като лъвове и грабнаха историческа първа победа в полуфиналния плейоф от националната лига. В много здрав и оспорван мач момчетата на Асен Николов победиха Балкан с 68:59 /25:18, 19:10, 11:11, 13:20/ и изравниха серията на 1:1 победи.

Следващите два мача са в Ботевград в петък и в неделя, като се играе до 3 успеха от 5 мача. Пловдивският тим демонстрира невероятна колективна игра, държа се много здраво в защита, ограничавайки максимално иначе резултатния тим на ботевградчани, и напълно заслужено спечели двубоя. Гостите имаха само 50 процента при наказателния удар и 33 процента в средната стрелба.

Академик започна силно и взе аванс от 7 точки след първата четвърт със солидна игра на Маравич и Димитров под коша и две тройки на Бачев и Груев. През втората четвърт силната и вдъхновена игра на домакините продължи с пълна сила. Със здрава защита (Балкан отбеляза само 28 точки до почивката) и още две тройки на Дурчев и Юмипиг разликата в полза на Академик набъбна на 16 точки.

Третата четвърт премина с много здрава игра в защита и на двата отбора и ниска резултатност. Балкан започна със серия от 5:0 и до половината стопи 7 точки от пасива си. Домакините отвърнаха подобаващо и до края позволиха да им бъдат отбелязани само 6 точки, като в същото време върнаха аванса си от 16 точки преди заключителната последна четвърт.

В нея Балкан подобри мерника си и стопи аванса само на 4 точки, но последните две минути отличният и в този мач Митко Димитров донесе успокоението за домакините. Той бе най-резултатен със 17 точки за победителите, отлично му пригласяше Груев с 15, Маравич записа дабъл-дабъл с 13 точки и 10 борби, Юмипиг също се отчете с 13 точки.

За гостите се отличиха Уошингтън с 16 точки, Петков с 13 и Захариев с 10.