Марица и Лудогорец си вкараха 6 гола като в хокея
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:57 / 19.11.2017Коментари (0)3296
© ФК Марица
Отборите на "Марица" и "Лудогорец"-2 не излъчиха победител, завършвайки 3:3 в мач от 15-ия кръг от първенството на Втора лига, с който завършва първия дял на шампионата. До края на календарната година има още няколко кръга, които са от втория дял.

Двата тима изиграха отворен, двуостър двубой, но допуснаха и не малко грешки и в крайна сметка завършиха наравно. Въпреки спокойното начало гостите стигнаха първи до гол.

В 9-ата минута Томас Цвятков получи на скорост и от близо откри резултата.

В 12-ата минута, след грешка при изнасянето на топката, Венцислав Гюзелев се озова сам срещу Наумов и изравни.

В 30-ата минута Ивайло Климентов се възползва от създаденото меле пред Илия Николов и със странична ножица направи 1:2, продължавайки добро центриране на негов съотборник.

Маричани не се примириха и в 45-ата минута Венцислав Гюзелев успя да изравни. Нападателят внимаваше и се възползва от лошо връщане на защитник на "Лудогорец"-2 назад, преодолявайки вратаря Наумов.

В 78-ата минута Александър Василев проби, пусна по трева към Мартин Милков, който беше влезнал само преди минута. Преди това топката премина през няколко футболисти на домакините, но никой не успя да изчисти и останалия сам на метри от вратата Милков вкара в опразнената врата - 2:3.

В 87-ата минута Рангел Игнатов се възползва от центриране на задна греда и отново изравни - 3:3.

След края на първата половина от сезона "Марица" заема 13-то място в класирането с 18 точки. Тимът постигна 5 победи и три равенства, като допусна 7 загуби, показвайки че има потенциал за постигането на добро класиране в края на сезона. Вторият тим на "Лудогорец" е 10-ти с 20 пункта.

МАРИЦА: Илия Николов, Костадин Дяков, Мирослав Пушкаров, Цветан Йотов, Алил Кардашев, Петър Чалъков (Борислав Караматев 46 мин.), Джунейт Яшар, Свилен Щерев, Рангел Игнатов, Димитър Юруков (Иван Гендов 73 мин.), Венцислав Гюзелев.

ЛУДОГОРЕЦ-2: Даниел Наумов, Преслав Петров, Лъчезар Ковачев, Венцислав Керчев, Александър Василев, Олег Димитров, Ерол Дост, Ивайло Климентов (Кристиян Китов 86 мин.), Светослав Ковачев (Адриан Димитров 62 мин.), Денислав Александров, Томас Цвятков (Сердар Юсуфов 77 мин.).