Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Ангел Кодинов осми на световното по кану-каяк, Станилия остана 14-а
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:36 / 28.08.2017Коментари (0)2479
©
Ангел Кодинов от СККК "Чипилски" - Пловдив, с треньор Владимир Генов, се класира на осмо място с единичното кану на 500 метра във финал "А" на световното първенство по кану-каяк в чешкото градче Рачице.

Световната шампионка от Милано през 2017 година Станилия Стаменова (Тракия) остана 14-а с единичното кану на 200 метра, след като финишира пета в "Б" финала.

Кодинов стигна до битката за медалите след пето място в сериите и второ на полуфинала.

Единствено Мирослав Кирчев от Дунав Русе има по-добра позиция от пловдивчанина. Той финишира шести на К1-1000. Ангел и Миро са единствените, които мериха сили във финал "А".

Класирането на останалите българи в Рачице е както следва:

Кодинов е 22-и на С1-1000 м; Кирчев е 26-и на К1-500; Христо Реков (Тракия) и Вилиян Бъчваров (Локо, Рс) са на 12-о място в двойката каяк на 500 м, след като финишираха на трето място във финал "Б".

Христо стартира и в маратона на 5000 метра с единичния каяк, но не успя да завърши състезанието. В тази дисциплина по трасето се пуснаха 37 гребци.

Последният ни участник на световното, израсналият в Тракия Кристиян Душев (Локо, Рс) - завърши пети във финал "Б" на К1-200, което му отреди крайното 14-о място.

Легенди на Ботев и Локо присъстваха на основаването на нов футболен клуб в Пловдив