Марица с първа загуба в контролите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:33 / 06.07.2017Коментари (0)2433
© ФК Марица
Марица загуби от Верея с 0:4 в контролна среща, играна на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора. Спарингът бе втори между двата тима, като първата среща в Самоков завърши наравно 1:1.

Първата част на стадиона в града на липите завърши при резултат 1:0, а през втората част домакините отбелязаха още три попадения.

Марица стоеше добре през първата част, като създаде повече положения от своя противник. Димитър Юруков пропусна да открие резултата, а по-късно маричани организираха няколко доста опасни атаки, но нямаха шанс пред гола. Домакините поведоха след грешка на защитник в жълто-син екип.

Втората част започна по същия начин. Маричани играеха стабилно до 65-ата минута, като след нея организацията в тима се наруши и тима инкасира три гола след грешки в отбраната.

Загубата е първа за Марица в подготовката, като дотук тимът записа три победи и едно равенство.

До края на предсезонната подготовка Марица ще изиграе още две контроли. В събота от 18:30 часа на помощния терен на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора "жълто-сините" ще премерят сили със състава на Ботев (Гълъбово).

На 15 юли на стадион "Марица" е официалното представяне на маричани срещу тима на Лудогорец-2.

Марица: Илия Николов, Никола Марин, Самер Алхусейн, Атанас Ташолов, Мирослав Пушкаров, Петър Чалъков, Борислав Караматев, Джунейт Яшар, Николай Колев, Димитър Юруков, Венцислав Гюзелев.

През втората част в игра влязоха: Алил Кардашев, Атанас Пашалиев, Христо Янчев, Иван Кирев, Рангел Игнатов, Георги Георгиев и Даниел Спасов