Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Виктория Волей на финал след драма и 4 изпуснати мачбола срещу ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:41 / 31.05.2017Коментари (0)2918
Виктория Волей (Пловдив) ще играе финал за шампионската титла на България по волейбол за юноши старшата възраст.

Това стана факт, след като пловдивчани победиха ЦСКА с 3:2 (25:23, 23:25, 17:25, 25:23, 18:16) гейма в изключително драматичен полуфинал в столичната зала "Панайот Пондалов".

След много обрати в резултата напрежението взе връх в решителния тайбрек. В него "викторианците" поведоха с 13:9 и 14:10 и имаха 3 мачбола, които пропиляха. Последва още един изпуснат мачбол при 14:14, за да дойде победната точка при 18:16 след точно 2 часа и една минута игра.

Така Виктория Волей ще играе утре (1 юни) от 16,00 часа финал за титлата срещу победителя от мача между Славия и Левски-София, който е по-късно днес.

Припомняме, че само преди седмица Виктория Волей спечели шампионската титла на България при юношите младша възраст, след като победи във финала ЦСКА с 3:1 гейма.