Спортните новини: Днес (13) | Вчера (18)
Марица би "чорбата" по главата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 21:44 / 07.03.2017Коментари (0)4108
Марица (Пловдив) приключи редовния сезон в женската Национална волейболна лига с 14 победи от 14 мача и само един загубен гейм! В днешния последен кръг шампионките се справиха и с гостуващия ЦСКА (София) в тригеймов мач, завършил при 3:0 (25:20, 25:18, 25:10) гейма след точно един час игра в залата на ПУ "Паисий Хилендарски".

Така пловдивчанки свалиха съперника си на третата позиция в таблицата след Раковски (Димитровград). За съжаление наложеният от регламента на НВЛ ранен час на срещата в делничния ден не позволи на много от феновете да подкрепят своите в този интересен двубой.

Първият гейм вървеше доста оспорвано до 13:13, след което Марица успя да наложи надмощие. С резултатна Силвана Чаушева от сервис, стопроцентова Нася Димитрова в нападение и мощен удар на Габриела Цветанова за последната точка домакините взеха частта с 25:20.

Във втория гейм старши-треньорът на маричанки Иван Петков започна да прави и смени в състава си. Жълто-сините подобриха посрещането си, а оттам и успеваемостта в атака. Димитрова и Цветанова продължиха да водят пловдивското нападение, като последната отново заби безпощадно за крайното 25:18.

Волейболистките на ЦСКА, които в този мач се бореха за победа с 3:0 или 3:1, сякаш се предадоха в третия гейм. На перфектната в атака Габи Цветанова те противопоставиха почти липсваща ефективност в нападение и много брак в играта си. Софиянки трудно се добраха до двуцифрен актив в частта преди да го загубят с 10:25 с грешка от сервис.

Топреализатор на мача стана диагоналът Габриела Цветанова с 15 точки за победителките. Капитанката Радосвета Тенева добави 10, а центърът Нася Димитрова - 9. Най-резултатна за Червените беше техният капитан Силвия Кьосева с 8 точки.

Марица е първенец от редовния сезон с 14 победи, 42 точки и 42:1 гейма и вече гледа напред към полуфиналните плейофи през втората половина на април. Поради отказването на Бургас 2007 (Бургас), липсва опонент за пловдивчанки в първия плейофен кръг и те очакват да научат следващия си съперник от четвъртфиналния сблъсък между Казанлък Волей (Казанлък) и Славия (София).

В другите две четвъртфинални серии, Раковски ще се изправи срещу ЙЕБ Шумен 05 (Шумен), а ЦСКА ще премери сили със съгражданките си от Левски. В плейофите се играе до две победи от максимум три мача, като четвъртфиналите са на 9, 11 и евентуално 13 март.

Полуфиналите са насрочени за 19, 21 и 23 април, а финалната серия, която окончателно ще определи шампиона на България за 2017 година, ще се играе на 25, 27 и евентуално на 29 април.