4 греди лишиха Спартак от върха в Източната "Б" група
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:29 / 02.11.2008Коментари (0)4407
Спартак не успя да си върне първото място в Източната „Б" група. Пловдивчани завъртяха 0:0 със Светкавица у дома. Гредите и късметът на вратаря Личев спасиха тима от Търговище. Шутове на „синьо-белите" срещаха 4 пъти гредите.

Италиански мениджъри гледаха мача на стадион „Тодор Диев". На трибуните бяха още изпълнителният директор на Вихрен Атанас Узунов и колегата му от Любимец Костадин Костадинов. Треньорът на Локо (Пд) Стефан Генов - Чечо също изгледа мача.

Гредите на четири пъти спасиха вратаря на Светкавица Светлозар Личев. В 49-ата минута Красен Трифонов пусна страхотен пас в пеналта, резервата Стоян Терзиев - Мечката би в десния дирек. След удар на Красен Трифонов с глава топката срещна напречната греда в 66-ата минута. 120 секунди преди края топката на два пъти срещна гредите след удари на Емил Аргиров и Красен Трифонов.

В края на първото полувреме шут на Йордан Христов прелетя край вратата. Гостите се отчетоха с 2-3 мелета пред Стефан Стойчев.

В 49-ата минута Красен Трифонов завъртя воле след пас на Данчо Христов. После удар с глава на Георги Стоянов не намери целта. Вратарят на Спартак извади голов шут от фаул на Мартин Христов в 69-ата минута. Колегата му Личев улови голов изстрел на Георги Стоянов 10 минути по-късно. В 84-ата минута Данчо Христов проигра страхотно положение. От 10-на метра Христов би край лявата греда. В 90-ата минута Личев спаси голов шут на Евгени Курдов.

Спартак - Светкавица 0:0

Спартак: Стойчев, Аргиров, Ибраим, Слаев (46-Ст. Терзиев), Т. Симеонов - к, Стаев, Коларов (74-Коруджиев), Й. Христов, Трифонов, Площаков (62-Курдов), Г. Стоянов.
Светкавица: Личев, Р. Стоянов, В. Василев, Дамянов, Здр. Петров, Венков, Комитов - к, Великов, Милен Христов (85-Кънев), Калоянов (90-Шоколаров), Мартин Христов (89-Русев).

Главен съдия: Богомил Маринов (Сф).
Помощници: Хр. Шиндаров, Ст. Димитров (Пз).