Спортните новини: Днес (23) | Вчера (24)
"Красота, вяра, борба" за Ботев след безапелационна титла
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:26 / 28.05.2016Коментари (0)2832
© ПФК Ботев Пд
Ботев спечели по безапелационен начин шампионата по Футбол 9 при набор 2004. В среща от последния кръг, играна на стадион "Пловдив", канарчетата" се наложиха с 5:0 над ФК "Ботев - 2002".

На почивката резултатът бе 3:0 в полза на "жълто-черните", а през втората част момчетата на Андрей Андреев добавиха още два гола. Петте попадения бяха реализирани от пет различни голмайстора.

През първите 25 минути точни бяха Мартин Иванов, Огнян Симеонов и Иван Аврамов, като за Аврамов това бе 20-ти гол за сезона, с което категорично стана голмайстор на тима. След почивката по веднъж името си сред реализаторите записаха Никола Гелин и Георги Лазаров.

С днешната победа ботевистите завършиха великолепния си сезон, в който записаха 100% актив и взеха 18 победи от 18 мача. Освен това, "канарчетата" приключиха годината с едва два допуснати гола във вратата си и реализирани 60 попадения, с което се превърнаха в отбора с най-добра защита и най-добро нападение в шампионата. Челната тройка в крайното класиране допълват Локомотив Пловдив и Спартак Пловдив.

Със спечелената титла възпитаниците на Андрей Андреев ще бъдат представителя на Пловдив на Републиканското първенство. Надпреварата ще се проведе от 10 до 12 юни в Трявна.