Дузпа лиши Спартак от победата срещу Загорец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:55 / 28.11.2015Коментари (0)4286
©
Спартак завърши първия полусезон в Югоизточната "В" група с домакинско равенство 1:1 срещу тима на Загорец. Двата отбора изиграха открит двубой, като не липсваха голови ситуации и пред двете врати. "Гладиаторите" обаче могат да съжаляват повече за пропуснатата победа.

Още в 15-ата минута Ивелин Монев овладя на гърди топката пред наказателното поле на гостите, щастливо избита топка от защитник на Загорец прати коженото кълбо у Веселин Отман, който без да се бави отбеляза за 1:0 в полза на Спартак. В 20-ата минута Христо Стаев даде хубав пас в централната зона към Ивелин Монев, който напредна и останал лице в лице със стража на Загорец изпусна отлична възможност. И гостите създадоха няколко стойностни положения, но без особена опасност за Петър Начев. Първото полувреме бе за спартаклии и те се оттеглиха на почивка с минимален аванс.

През втората част гостите от Нова Загора се опитаха да променят резултата и привидно повече владееха топката на моменти. Играчите на Спартак пък от своя страна търсиха второ попадение, което да реши мача. В 70-ата минута при едно центриране в наказателното поле на Спартак топката срещна ръката на Ивелин Монев и съдията не се поколеба да отсъди дузпа в полза на гостите. Играчът в жълто не сбърка и направи резултата 1:1. До края "гладиаторите" се опитаха да спечелят срещата, но късметът не беше с тях. В 85-ата минута червен картон получи играч на Загорец. Краен резултат на ст. "Тодор Диев" - 1:1.

Спартак: Петър Начев, Александър Драшков, Костадин Бекяров, Николай Христозов (Лъчезар Якалиев), Джем Хаджи, Валентин Тодоров, Стефан Учиков, Ивелин Монев (Михаел Пърчев), Атанас Паскалев, Христо Стаев, Веселин Отман (Петко Фанев)

Шефът на Несебър: Съдията помагаше на Спартак, беше дошъл да ни заколи!