Спартак загуби в края срещу Карнобат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:12 / 22.11.2015Коментари (0)3702
©
Спартак загуби минимално с 1:0 гостуването си на Карнобат в мач от 16-ия кръг на Югоизточната "В" група. Срещата бе равностойна с много открита игра. На моменти домакините играеха на ръба на грубостта, своята лепта за загубата на "гладиаторите" даде и главният рефер, който не отсъди чиста дузпа за спартаклии.

Първата част ще се запомни с греда в полза на Спартак и принудителната смяна на Бисеров след брутално влизане от играч на Карнобат. В тази част домакините имах 2-3 по-чисти положения, но не сполучиха пред вратата на Петър Начев. в 44-ата минута от границата на наказателното поле Ивелин Монев нацели горната греда зад стража на домакините след хубав пас на Михаел Пърчев.

През второто полувреме спартаклии залагаха на контри, които на 3-4 пъти създадоха доста главоболия на Карнобат. В 60-ата минута съдията шашна с неотсъждане на 100-процентова дузпа в полза на Спартак. Валентин Тодоров бе спънат отзад в наказателното поле, но реферът остана безмълвен. През тази част Атанас Паскалев отправи хубав удар, но вратарят на карнобатлии спаси попадение. Грубостите на домакините извадиха принудително от игра и още един играч на "гладиаторите" Ивелин Монев. В 89-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, в купа от играчи топката се удари в застаналия на задната греда Лъчезар Якалиев и попадна във вратата на Спартак за 1:0. За добавено време бяха отсъдени 5 минути, но се игра само една. Така Спартак за пореден път през полусезона загуби минимално.

В последния 17-и кръг за полусезона Спартак приема Загорец на ст. "Тодор Диев" след седмица.

Спартак: Петър Начев, Николай Христозов, Борис Бисеров (Михаел Пърчев), Костадин Бекяров, Александър Драшков, Джем Хаджи, Лъчезар Якалиев, Валентин Тодоров (Илия Петров), Веселин Отман, Ивелин Монев (Радослав Дошков), Атанас Паскалев