Спортните новини: Днес (25) | Вчера (28)
Момчил Николов е първият носител на Купата "Юлиян Радулски" по шахмат
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:55 / 05.10.2015Коментари (0)1922
©
ГМ Момчил Николов е първият носител на Купа "Юлиян Радулски". В хотел "Санкт Петербург" в Пловдив на 4 октомври се проведе Първи мемориал "Юлиян Радулски" в памет на многократния шампион и победител в големи международни турнири.

На официалното откриване присъства съпругата на ГМ Юлиян Радулски и дъщеря му. Общо 125 шахматисти от 4 държави сътвориха истински шахматен празник в 9 кръга по Швейцарска система. 9 бяха гросмайсторите, а международните майстори - 13. Контролата за игра беше по 10 минути за състезател с добавени по 2 секунди на ход.

Организатори на проявата бяха ШК "Локомотив - 2000" Пловдив и новосформирания пловдивски шахматен клуб "ЧесБомб", със съдействие на Българска федерация по шахмат и хотел "Санкт Петербург" - Пловдив. Организаторите бяха гарантирали награден фонд в основното класиране в размер на 3500 лв, за специални награди 1050 и предметни награди в размер на 1000 лв.

ГМ Момчил Николов спечели купата Шампион на Първи мемориал Юлиян Радулски със 7,5 т. Със същия точков актив е втория класирал се - ММ Ивайло Енчев. Трето - седмо място разделиха състезателите завършили с по 7 т. Това са по реда на класирането: ГМ Александър Делчев, ММ Спас Кожухаров, Кирил Бадев, ГМ Петър Генов и ММ Димитър Мархолев.

- ветерани - шахматисти над 60 години:

Младен Гочев, Цветко Тодоров (по 5,5 т.), Михаил Чуклев (5 т.)

- Деца до 8 години:

Симеон Тодев (4 т.), Драгомир Вълчев и Нора Рашева (3 т.)

Освен предварително обявените от организаторите награди, председателят на ШК "Локомотив 2000" Пловдив г-н Пламен Молов предостави две награди за "Феър Плей" - мъже и жени. Наградите бяха определени за ГМ Григор Григоров и ММ жени Румяна Гочева. Специална награда от ГМ Деян Божков за най-борбен играч получи първия останал без награда и без реми в турнира - Георги Филев. Международният шахматен сайт "ЧесБомб" излъчваше непрекъсната картина от залата за игра.

Ден по рано - на 3 октомври 2015 г., със сеанс на ГМ Александър Делчев и ММ Ива Виденова, със специална торта и много усмивки беше открит шахматното помещение на новия шахматен клуб "ЧесБомб" - Пловдив.

Локомотив взе дербито с Ботев! "Канарчетата" с червен картон, Пепи Андреев с два гола
Ген. Нонка Матова: Запишете се! Всяко ваше участие в спорт е здраве и добра емоция