Марица загуби дербито с Евроколеж
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:06 / 27.09.2015Коментари (0)2354
"Марица" загуби с 0:1 домакинството си на тима на "Евроколеж" в интересен мач от 8-ми кръг в Югоизточна "В" група. Пред около 200 зрители на стадион "Марица", "жълто-сините" записаха втора поредна минимална загуба, като вече превърналата се в хронична слабост на тима - да не успява да вкара създадените положения пред противниковата врата и този път попречи на тима да вземе победата.

Първата част бе равностойна, като двата тима създадоха по няколко интересни положения. В 35-та минута капитанът на "Марица" Илиян Енчев уцели гредата зад вратаря на гостите Стоянов. В 39-та минута страничният съдия правилно отмени гол за "колежани" на Борис Малев, заради засада. Направи впечатление грубата на моменти игра на гостите, като главният рефер спести чист втори жълт картон на Атанас Савов. Треньорският щаб на гостите осъзна риска и на полувремето футболистът бе сменен. На няколко пъти бяха грешно отсъждани засади, като така бяха спирани опасни атаки на домакините. Полувремето завърши 0:0 и двата отбора оставиха всичко за втората част.

"Марица" започна по-добре второто полувреме. Тимът владееше инициативата и създаваше положения пред вратата на "колежани", които разчитаха на контри. На няколко пъти стражът на оризарци Апостол Стоянов се намесваше в последния миг за да избива удари на Ирфан Юсеинов, Любомир Цеков, Венцислав Гюзелев и Петьо Димитров от пряк свободен удар. В 77-та минута, при първото си и единствено чисто положение през втората част гостите отбелязаха за 0:1. Георги Куртев бе точен с глава след остро центриране от дясно на Алил Кардашев.

До края на срещата "Марица" не успя да навакса пропуснатото и загуби срещата. Пропуснатите положения преди гола на Куртев се оказаха решаващи за крайния победител. Така "жълто-сините" загубиха за пръв път в историята си от този съперник като домакини. Отборът така и няма победа като у дома в срещите от началото на шампионата.

В следващият 9-ти кръг "Марица" гостува на "Раковски 2011" в ново регионално дерби, срещу тим пряко намесен в историческите събития в пловдивският клуб. "Евроколеж" посреща в село Оризари другият пловдивски тим във "В" група - "Спартак".

"Марица": Димитър Георгиев, Илиян Енчев - капитан, Мирослав Пушкаров, Георги Неделчев, Георги Арабаджиев (Запрян Запрянов), Пейо Батинов (Ангел Семерджиев), Петьо Димитров, Ирфан Юсеинов (Динко Михайлов), Любомир Цеков, Георги Стефанов, Венцислав Гюзелев.

Представят книгата "Из младостта на пловдивския футбол"