Спортните новини: Днес (2) | Вчера (28)
Марица откри сезона с петгеймова загуба в Румъния
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:36 / 26.09.2015Коментари (0)2088
© volleyballbg.com
На приятелския турнир за Купа КСМ Лугож в Румъния женският отбор на Марица (Пловдив) откри новия сезон с петгеймова загуба от МД Зренянин (Зренянин). Тимът от първата дивизия на Сърбия надви българските шампионки с 3:2 (15:25, 25:21, 14:25, 25:19, 15:10)*.

Старши-треньорът Иван Петков започна мача с Мирела Шахпазова, Ана Радичева, Таня Събкова, Радосвета Тенева, Виктория Григорова, Милена Димова и Ивелина Монова в основната седморка. В игра влязоха още Йоанна Атанасова, Мария Данчева, Силвия Андреева и Вангелия Рачковска. Либерото Жана Тодорова, която тъкмо приключи един много дълъг и тежък сезон с различните национални гарнитури на България, получи заслужена почивка.

Топреализаторки за Марица с по 17 точки станаха Събкова и Радичева. Като цяло, пловдивчанки показаха по-добри показатели от противника на посрещане и атака и дори в общия брой отбелязани точки - 100:94. Това, което обаче им "изяде главата" в решаващия пети гейм, бяха непредизвиканите грешки. Марица допусна цели седем такива в тайбрека и общо 32 в мача.

Турнирът в Лугож продължава днес и утре. Тази вечер от 18:00 б.в. в зала Йоан Кунст Германеску Жълтите ще премерят сили с шампионките на Унгария от Линамар-БСРЕ (Бекешчаба), а утре, неделя, от 12:30 б.в. ще се изправят срещу домакина КСМ Лугож (Лугож).

Марица не даде гейм на ЦСКА в първия финален плейоф за титлата
ВК Марица: Да си приберем трофея обратно в Пловдив! Подкрепете ни!
Марица стартира с два поредни мача в Пловдив срещу ЦСКА финалния плейоф за титлата