Спартак не се даде на Асеновец
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:29 / 23.08.2015Коментари (0)3465
©
Спартак завърши с равенство 1:1 гостуването си в Асеновград. Срещата от 3-ия кръг на Югоизточната "В" група се игра на много наводнен терен. Условията бяха лоши и за двата отбора, но домакините по-добре се вписаха на него.

През първата част отборът на Спартак се отчете с 3-4 голови положения, докато домакините удариха греда и пресираха усилено. С голям пропуск се отчете и арменското попълнение на "гладиаторите" Вахе Миракян. Въпреки териториалното надмощие на Асеновец в 44-ата минута напред в резултата излезе тима на Спартак. Точен за спартаклии бе Михаел Пърчев, който засече с глава центриране на Лъчезар Якалиев. При този резултат 0:1 завърши и първото полувреме.

Втората част домакините упражниха още по-силен натиск. Положенията се редуваха пред вратата на Петър Начев, но стражът с вещина парираше опасностите. И през вторите 45 минути тима на Асеновец се отчете с нова греда. Спартаклии рядко поглеждаха в предни позиции, като разчитаха да пазят крехката преднина. Това се отдаваше до 70 минута, когато домакините успяха да изравнят за 1:1. До края Асеновец се стремеше да вкара решаващ гол, но младите гладиатори успяха да устискат едната точка.

Спартак: Петър Начев, Костадин Бекяров, Николай Христозов, Б.Бисероф*, Александър Драшков, Лъчезар Якалиев, Борис Георгиев, Атанас Паскалев (70-Веселин Отман), Вахе Миракян (85-Илия Петров), Михаел Пърчев, Александър Дошков (50-Мирослав Недялков)

Следващият четвърти кръг Спартак приема новаците от Ураган (Бояджик) на 29 август.

Спартак с култова публикация: И от Хасково се видя, че засада нямаше!
Спартак с важен успех! Преследвачите също бият, интригата ще е до самия край
Данаил Бачков: Целта е да победим Спартак, без значение колко е важен мачът за тях