Минимална загуба за Спартак на старта
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:27 / 08.08.2015Коментари (0)3370
©
Спартак стартира новото първенство в Югоизточната "В" група с минимална загуба. "Гладиаторите" отстъпиха с 1:0 на Розова долина в Казанлък. Домакините заявиха амбиции, че ще гонят Топ 3 в първенството, докато спартаклии пак ще разчитат на много млад състав и ще търсят добро представяне във всяка среща.

Първите десетина минути "розите" наложиха типичния домакински натиск, но младите "гладиатори" удържаха на атаките. Въпреки териториалното предимство домакините успяха да сътворят само едно по-опасно положение пред Начев за първата част. От своя страна Спартак се отчете с един хубав удар на Паскалев от границите на големия пеналт в 40-ата минута.

И през втората част домакините продължиха да бъдат по-активни на терена. В 52-ата минута, след едно неразбирателство в защитата на Спартак, Розова долина поведе с 1:0. В играчите на Спартак останаха съмнения за засада при положението за гола и те поискаха обяснения от главния съдия. Веднага след попадението домакините вдигнаха още оборотите в търсене на втори гол. От своя страна спартаклии седяха компактно в защита и разчитаха предимно на контраатаки. В края на срещата, в 89-ата минута, влезлият на смяна Отман пропусна да отбележи и да донесе равенството. В крайна сметка Спартак загуби минимално на "Севтополис".

В следващия 2 кръг, на 15 август, Спартак приема на "Тодор Диев" отбора на Сливен.

Спартак: Петър Начев(к), Александър Драшков, Николай Христозов, Б.Бисероф*, Джем Хаджи, Лъчезар Якалиев, Костадин Бекяров (60-Веселин Отман), Атанас Паскалев (70-Радослав Дошков), Михаел Пърчев (80-Мирослав Недялков), Валентин Тодоров, Борис Георгиев

През месец септември в игра за Спартак се очаква да се завърнат Петко Фанев, Петър Харлов и Кристиян Кумбаров.