Локо с първа победа в контролите след 2:0 над Оборище
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:15 / 04.07.2015Коментари (11)7701
© lokomotivpd.com
Локомотив постигна първа победа в контролните срещи от подготвителния период. "Смърфовете" победиха новака в "Б" група Оборище (Панагюрище) с 2:0 пред около стотина зрители на стадиона в Добринище.

Кирил Котев през първото полувреме и Зоран Балдовалиев след почивката се разписаха в противниковата врата, а капитанът Мартин Камбуров изпусна дузпа.

През второто полувреме в игра за "червено-черните" (пловдивчани играха с резервния си екип) се появиха трима мексикански футболисти, които са на пробен период в отбора.

Резултатът бе открит в 15-ата минута чрез Кирил Котев. Централният защитник засече с глава хубаво центриране на Дани Кики от фаул.

Десетина минути по-късно Георги Вълчев пробва много хубав шут извън наказателното поле, но вратарят на Оборище изби. Последва добавка на Камбуров, също от 20-ина метра, но и тя не доведе до гол.

През второто полувреме Локо продължи да бъде по-активният отбор, но направи няколко фрапантни пропуска.

В 58-ата минута Димо Бакалов проби в наказателното поле, където бе съборен от вратаря на Оборище и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана Камбуров, който обаче шутира в гредата.

В 63-ата минута Зоран Балдовалиев направи хубав пробив отляво и центрира към наказателното поле. Там вратарят на Оборище се размина с топката, а Кирил Котев остана сам пред опразнената мрежа, но не успя да засече.

В 72-ата минута Зоран Балдовалиев засече с крак остро центриране от десния фланг на един от мексиканските футболисти на проби, но топката профуча на сантиметри покрай гредата в аут.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Локо (Пд) поведе с 2:0. Автор на попадението бе Зоран Балдовалиев, който се възползва от неразчетено излизане на противниковия вратар и промуши топката между краката му за крайното 2:0.

Ясин Ел Харуби, Александър Якимов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Крум Стоянов, Георги Вълчев, Оливие Боне, Димо Бакалов, Бирсент Карагарен, Дани Кики, Мартин Камбуров (Теодор Скорчев, Пламен Крумов, Николай Димитров, Христо Стамов, Ванчо Траянов, Йоан Ласиман)