39-годишен поведе младия отбор на "гладиаторите" при разгром над Тунджа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:07 / 23.04.2015Коментари (0)2890
Снимка: Архив
Спартак записа много изразителна победа срещу гостуващия отбор на Тунджа (Ямбол) с 4:1 в мач от 27-ия кръг на Югоизточната "В" група. Тотално бе превъзходството на "гладиаторите" през цялата среща.

Още в първата минута на срещата Спартак поведе с т.нар. гол от съблекалнята, негов автор бе неостаряващия Стефан Учиков. В 12-ата минута спартаклии вече водеха с 2:0 след гол на юношата Валентин Тодоров, който изнесе много силен мач. Попадението стана след пробив и остро центриране на Джем Хаджи, който е ново попълнение в отбора. Младият играч идва от отказалия се преди полусезона отбор на Стара Загора. В 33-ата минута гостите от Ямбол успяха да върнат едно попадение, но силите им стигнаха само дотук. Спартак продължи силната игра, но до края на полувремето нов гол не падна.

Втората част беше още по-силна за отбора на Спартак, а тимът на Тунджа така и не успя да направи дори една атака по посока вратата на Начев. В 55-ата минута голмайсторът на "гладиаторите" Петко Фанев отбеляза за 3:1 след подаване на Атанас Паскалев. Големи пропуски от чисти положения за гол направиха Валентин Тодоров на два пъти и Росен Колев, който също не успя в две ситуации. Все пак в края на мача непосилният за гостите домакински натиск доведе до още едно попадение в полза на Спартак. Росен Колев записа името си сред голмайсторите в 87-ата минута, за да сложи точка на спора при 4:1. В тази среща спартаклии можеха да отбележат дори 6-7 гола в мрежата на пасивните гости.

Състав: Петър Начев, Кристиян Кумбаров, Рангел Кордов, Николай Христозов, Борис Бисеров, Петър Харлов, Валентин Тодоров, Стефан Учиков, Атанас Паскалев (Динко Михайлов), Джем Хаджи (Лъчезар Якалиев), Петко Фанев (Росен Колев)

В следващия кръг Спартак гостува на лидера в групата Поморие на 25 април.

Шефът на Несебър: Съдията помагаше на Спартак, беше дошъл да ни заколи!