Спортните новини: Днес (24) | Вчера (19)
Цвети остана на 50-о място в световната ранглиста
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:44 / 23.03.2015Коментари (0)813
©
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова остана на 50-а позиция в световната ранглиста, която беше оповестена официално днес. 27-годишната пловдивчанка отпадна в първия кръг на силния турнир в Индиън Уелс през миналата седмица, но запази актива си от 994 точки в класацията на WТА.

Сесил Каратанчева, която премина квалификациите и достигна до втория кръг в Индиън Уелс именно след успех над Пиронкова на старта на основната схема, прогресира с 11 места и вече е 120-а в света с 492 точки.

16-годишната Петя Аршинкова пък записа рекордно класиране, след като се изкачи на 704-ото място с 23 точки.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Серина Уилямс (САЩ) остана номер 1 в света с 9982 точки. Втора е финалистката на "Мелбърн Парк" Мария Шарапова (Русия) с 8270 точки, а третата позиция запази новата шампионка в Индиън Уелс Симона Халеп (Румъния) със 7181 точки.

Среднощен екшън на стадион "Христо Ботев"! Спряха незаконни строителни дейности, разказ от първо лице за сцените
Ботев обяви раздяла с легендарен футболист! Изкара по-малко от девет месеца при "канарчетата"
Премина от Локо в АЕЛ, но сега го очаква още по-силен трансфер
Ангел Кодинов с шесто място във финал от олимпийските квалификации в Сегед
Нов кошмар за "жълто-черните" юноши! Локомотив нанесе тежка загуба на Ботев при 16-годишните