Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Академик загуби от Дунав в Русе
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:20 / 23.03.2015Коментари (0)1942
Седма поредна победа записаха баскетболистите на "Дунав". Момчетата на Николай Господинов надделяха над "Академик" Пловдив с 86:79 (22:22, 20:30, 28:11, 16:16) в мач от 20-ия кръг на първенството в мъжката баскетболна "А" група в залата в русенския квартал "Здравец".

Срещата започна равностойно. Дунавци успяха да дръпнат със 7 точки след малко повече от 7 минути, но в края на първата част гостите изравниха за 22:22.

Отново домакините бяха по-добри в началото и на следващата част. До почивката обаче те отстъпиха инициативата и пловдивчани дръпнаха с 10 точки за 52:42.

На полувремето Николай Господинов успя да стегне редиците на своя тим. Русенският състав заигра по-концентрирано в защита и нападение и 10 минути преди края вече водеше със 7 точки за 70:63. В първите минути на последната част "Академик" отново се върна в мача, но финалните моменти бяха за "Дунав" и логично домакините стигнаха до седмата си поредна победа след 86:79 за "Дунав".

Най-резултатен за победителите бе Васил Михайлов с 23 точки. Той добави и 10 борби за дабъл дабъл. Лъчезар Радев се отчете с 15 точки, а Николай Николов записа 14 точки и 9 борби. За гостите Илиян Ставрев вкара 28 точки, а 16 добави Васил Бачев.

В следващия кръг дунавци гостуват на отбора на "Чавдар" на 29 март, неделя, от 17 ч. в Троян.