Спортните новини: Днес (13) | Вчера (19)
Николай Генов стана колоездач №1 на "Цар Симеон 1898" за 2014-та година
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:57 / 24.01.2015Коментари (0)1383
©
Младежкият национал Николай Генов бе избран единодушно за колоездач №1 на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" за отминалата 2014 година, съобщиха от клубната управа. Това стана след обобщаване на резултатите от традиционна анкета, която се проведе след допитване до управителния съвет на клуба, състезатели, треньори, колоездачни деятели и спортни общественици, служители на клуба, журналисти, както и редови клубни членове.

Класацията бе изготвена след подробен анализ на представянето на всички състезатели и отбори в клуба през изминалия спортно-състезателен сезон и съобразена и с дадени от ръководството персонални оценки от изявите на всеки един от състезателите в клуба - от детско-юношеската школа до представителния мъжки отбор на "Цар Симеон 1898".

След Генов в надпреварата колоездач на годината се наредиха двамата младежки национали на на "Цар Симеон 1898" - асът на представителния мъжки тим на "царистите" Нако Георгиев стана втори, а трети - младокът Велизар Фурлански.

Николай Генов напълно заслужи високото отличие, след силния сезон, който направи през изминалата спортно-състезателна година, показват резултатите. 17-годишният пловдивчанин стана балкански вицешампион за младежи в дисциплината индивидуално бягане по часовник, по време на Балканското първенство на шосе в Сърбия.

Нико кара като лъв по тежкото трасе в околностите на Ниш, но бе изпреварен с малко единствено от представителя на домакините Душан Райович.

На балканиадата в Сърбия Ники изпусна още един медал - в общия старт при юношите старша възраст, заради малшанс - спука гума 3 километра преди финала. Той завърши на престижното второ място и на дебютното издание на Международния колоездачен тур на шосе "Гран При - Сливен", като талантливият пловдивчанин взе вицешампионската титла в крайното генерално класиране при младежите.

Генов стана национален шампион в индивидуалното бягане по часовник и вицешампион в общия старт при юношите от държавно първенство на шосе. В "часовника" Генов демонстрира класа със силно и отлично тактически подредено каране. 17-годишният пловдивчанин бе много над съперниците си и напълно заслужи златото. В общия старт само един сантиметър лиши Генов от нова шампионска титла и той взе сребърния медал с равно време с шампиона Иван Мухтаров.

Истински фурор със силно представяне - спечелени 5 шампионски титли и 2 вицешампионски, направи Генов и на държавното лично-отборно първенство по колоездене на писта за младежи и мъже. Там талантливият пловдивчанин блесна с отличната си спортна форма и тактика и на пистовия шампионат обра златните медали при старшата възраст в традиционните индивидуални дисциплини - бързина чрез отстраняване, бързина на 1000 метра от място, 3000 метра индивидуално преследване и скрач.

После Ники за "десерт" спечели със съотборниците от "Цар Симеон 1898" вицешампионски титли на 4000 метра отборно преследване, както и в дисциплината италианско преследване.

Вторият след Генов в надпреварата колоездач на годината - Нако Георгиев, също направи отличен сезон. В пистовото държавно първенство при мъжете младежкият национал грабна златния медал в тежката дисциплина скрач. Така Нако защити златния медал при юношите старша възраст, но новата му шампионска титла - сега тази в Пазарджик, е с много по-висока стойност, защото престижното отличие е първо за 19-годишния пловдивчанин, още при дебютния му старт на писта при мъжете, коментират специалистите.

На държавното първенство на шосе Георгиев и съoтборникът му от при от "Цар Симеон 1898" Велизар Фурлански спечелиха съответно вицешампионска титла и бронзов медал при младежите до 23 год.. Двамата "царисти" бяха изпреварени единствено от Александър Алексиев, който се състезава за за елитния турския тим "Брисаспор". В "часовника" Нако изкова вицешампионска титла, като бе изпреварен от само от представителя на "Левски" Валентин Нешев.

Емблемата на ПФК Ботев заблестя на "Колежа"