Спартак завърши полусезона с домакинско равенство
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:59 / 30.11.2014Коментари (0)1582
©
Спартак не успя да победи посредствения отбор на Сливен в последната среща от есенния полусезон на Югоизточната "В" група. Срещата се игра на стадион "Тодор Диев" и завърши при резултат 1:1. Преди мача всички привърженици на Спартак очакваха, че с оглед слабия полусезон, отборът именно днес ще поправи малко лошата си голова разлика, но не би. Играчите на Спартак сякаш не показаха и грам от своя истински потенциал.

През първото полувреме почти нямаше чисти положения за гол и пред двете врати. Сливен отправи само един удар от границата на дузпата, а от своя страна Спартак създаде 4-5 атаки, но без завършващ удар.

През втората част Спартак натикаха гостите в своята половина, като те почти не я преминаха в опит да запазят равенството, за което очевидно бяха дошли. "Гладиаторите" изпуснаха 3 хубави положения за гол, Петко Фанев дори удари и гредата зад стража на "войводите". Логичното се случи около 80-ата минута, когато отново Фанев бе точен, за да даде минимална преднина за спартаклии.

В даденото от съдията продължение, напук на всякаква логика, немислимото се случи и Спартак допусна изравняване за 1:1. Играч на Сливен пробва да центрира, топката се удари в страничната греда и навести вратата на Начев.

С това равенство Спартак загуби ценни точки, които могат да се окажат решаващи в борбата за оцеляване. Отборът завърши полусезона на незавидното 14-о място, само с 13 точки в актива си, с голова разлика 12-26.

Състав: Начев, Здравчев, Христозов, Харлов, Кумбаров, Димитров (85 - Пърчев), Станев, Иванов, Юруков, Р.Колев (75 - Андреев), Михайлов (60 - Фанев)