Спартак обърна Загорец след силно второ полувреме
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:46 / 16.11.2014Коментари (0)1495
©
Спартак записа трета победа за първенство през сезона, след като се наложи с 2:1 над Загорец. Срещата се игра на стадион "Тодор Диев". Двубоят премина през две коренно различни като игра полувремена.

Първата част бе много слаба за "гладиаторите", като те почти нямаха чисто положение пред вратата на гостите. За разлика от тях новозагорци стояха по-добре на терена и имаха превес в играта. Загорец поведе още в 18-ата минута след много груба колективна грешка на защитата на спартаклии. До края на полувремето играчите на Спартак не успяха да намерят играта си и първата част завърши при резултат 0:1.

През второто полувреме на терена за Спартак сякаш излезе друг отбор. Частта премина с тотална доминация на "гладиаторите", като Загорец имаше само едно чисто положение. В 60-ата минута Ем.Иванов направи хубав пробив по фланга и центрира, като Цв.Йотов бе на точното място и с крак бутна коженото кълбо във вратата на гостите за 1:1. В 75-ата минута, за втори жълт картон, играч на Загорец бе изгонен. В 78-ата минута голям пропуск за Спартак направи Д.Юруков, който би над вратата. Минута преди края на редовното време "гладиаторите" успяха да измъкнат победата след много красив гол. След пробив на Здравчев и последвало центриране, Юруков прати топката във вратата след хубав удар с глава.

Състав: Начев, Здравчев, Христозов, Харлов, Кумбаров, Йотов (90 - Парчев), Д.Колев, Асенов (80 - Димитров), Иванов, Р.Колев (70 - Хубенов), Юруков

Емблематичен футболист на Ботев: Пожелавам на Спартак да спечели първенството