Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Марица се размина с пълен обрат в дербито срещу шампионките
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:23 / 16.11.2014Коментари (0)2111
Марица (Пловдив) се размина на косъм от невероятен пълен обрат при гостуването си на шампионките от Левски (София) в мач от петия кръг на женската Национална волейболна лига. Сините поведоха с 2:0 гейма, но вицешампионките успяха да изравнят. В заключителната фаза от тайбрека обаче на пловдивчанки не стигнаха сили за крайния успех и те отстъпиха с 2:3 (14:25, 21:25, 25:19, 27:25, 11:15)*, инкасирайки първата си загуба от началото на сезона.

Така Левски стана първенец на първия четвърт дял от сезона на разменено гостуване с 14 точки от пет победи, следван от Марица с 13 точки от четири победи и една загуба.

В първата част домакините наложиха пълното си надмощие. Жълтите направиха прекалено много непредизвикани грешки, позволиха на съперника да направи 3 аса, а пловдивските атаки бяха често хващани от блокадата на Левски. Логично софиянки стигнаха до разгромното 25:14. В втория гейм вицешампионките пуснаха в действие силното си оръжие, блокадата, но Сините продължиха да бележат ас след ас, а техният диагонал Мирослава Паскова се вихреше в атака, за да се стигне до 25:21 и 2:0 за домакините.

За следващите два гейма старши-треньорът на Марица Иван Петков направи двойна смяна в основната си осмица. Капитанката Ана Радичева заигра на необичайния за нея пост на диагонала, а с влизането на младата разпределителка Мирела Шахпазова нападението на пловдивчанки най-после заработи на по-високи обороти. Гостенките имаха инициативата през почти целия трети гейм и го спечелиха с 25:19. Четвъртият беше изключително оспорван. В заключителните моменти Марица първа стигна до геймбол, но не се възползва от него и дори позволи на Левски да стигне на свой ред до мачбол. Жълтите обаче запазиха самообладание, взеха следващите три разигравания и изравниха след 27:25.

В решаващия пети гейм резултатът се развиваше равностойно докъм единадесетата точка, но накрая шампионките направиха серия от точки за 15:11 и зарадваха привържениците си по трибуните с победа.

Мирослава Паскова отбеляза невероятните 32 точки за Левски, с които стана топреализатор на мача. В отбора на Марица най-резултатна с 19 точки беше Силвана Чаушева, въпреки че бе в основния състав за само три от петте гейма.

Следващият шести кръг е още този вторник, 18 ноември, когато Марица посреща Казанлък Волей (Казанлък) от 17:00 б.в. в зала Пловдивски университет.